Kvôli vážnej telesnej vade jej šport neodporúčali: Eva je dnes fitneskou a zdvihne až 120 kíl!

Kvôli vážnej telesnej vade jej šport neodporúčali: Eva je dnes fitneskou a zdvihne až 120 kíl! Zdroj: Profimedia
Táto sympatická mladá žena dostala do života poriadne veľa prekážok, no s ťažkým osudom sa popasovala po svojom. Klobúk dole pred tým, čo dokázala!

Osobnej trénerke Eve Butterly (28) z írskeho Dublinu bola diagnostikovaná vážna diagnóza - skolióza adolescentov, čo je stav, kedy sa chrbtica krúti alebo zatáča do strany. Mala iba 12 rokov, keď si jej učiteľka všimla, že jej ramená boli sklopené na jednu stranu.

Svoj osud prijala, ale nikdy sa nevzdala

Ako 13-ročná podstúpila náročnú  operáciu chrbtice, ktorá jej pomohla voľne sa pohybovať, ale zakrivenie sa úplne napraviť nepodarilo. Spevnenie chrbtice jej museli z tela odstrániť asi po roku z dôvodu infekcie a ďalší rok tak strávila v korzete.

Pred operáciami bola Evina chrbtica zakrivená o 100 stupňov v hrudnej oblasti a o 88 stupňov v bedrovej oblasti chrbtice. Lekári žene odporučili, aby sa úplne vyhla kontaktným športom a intenzívnej fyzickej aktivite, no ona ich neposlúchla.

Eva Butterly Zdroj: Profimedia

Napriek svojej telesnej vade sa ako 18-ročná úplne zamilovala do fitness a dnes sa dokonca živí ako osobná trénerka. Aj keď je jej diagnóza je neliečiteľná a bude ňou trpieť do konca života, užíva si život naplno najmä vďaka športu a silnému odhodlaniu.

Hoci prognózy lekárov v jej prípade boli doslova katastrofické, mladá žena môže byť na seba nesmierne pyšná. Vďaka trénovaniu a pevnej vôli dokáže aj s chorou chrbticou zdvihnúť neuveriteľných 120 kíl! WAU!

Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia

Zdroj: dublingazette.com

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

15:30 Vražedné čísla
16:30 Dr. Dokonalý
17:30 NOVINY
15:55 Simpsonovci IV.
16:25 Simpsonovci IV.
16:55 Simpsonovci IV.
16:00 Vražedné Miami II.
16:55 Presne takto o rok
17:55 Súdna sieň
16:10 Ocko hrdina
16:20 Rybičky Flip a Flap
16:20 Máša a medveď III.
14:50 Blbec k večeři
16:55 Příliš pozdě na loučení
18:35 Životy svatých 2/2