Sociálne siete ovládla nová vlasová výzva: Pozor! Scalp Popping je podľa odborníkov nebezpečný

Sociálne siete ovládla nová vlasová výzva: Pozor! Scalp Popping je podľa odborníkov nebezpečný Zdroj: TikTok/yanasemerly
Po internete sa šíri ďalšia výzva, ktorú mnohé dievčatá skúšajú ako divé. Na prvý pohľad to možno vyzerá zábavne, no bezpečné to nie je ani náhodou!

Ak budú vaši tínedžeri spomínať Scalp Popping challenge, buďte v strehu! Ide o ďalší z bizarných kúskov, ktorý môže byť naozaj nebezpečný!

Užívateľka siete TikTok @yanasemerly nedávno zverejnila video, z ktorého sa stal okamžite hit a teraz ho mladí vo veľkom napodobňujú. O čo vlastne ide?

Scalp Popping je výzva, pri ktorej vám niekto vezme malý prameň vlasov, obtočí si ich okolo prsta a potom prudko vytrhne, píše denník Metro. Ak to urobíte správne, budete počuť smiešny pukajúci zvuk. Tento challenge však nemá žiadny skrytý účinok na krásu ani nič podobné, ide skutočne len o vytvorenie tohto bizarného zvuku.

Túto výzvu radšej neskúšajte!

„Aj keď sa vám praskanie pokožky hlavy môže na prvý pohľad zdať zábavné, existuje riziko vážneho poškodenia,“ upozorňuje Anthony Youn, plastický chirurg z Detroitu.

Zdôrazňuje tiež to, že „pop“, ktorý počujete, keď potiahnete vlasy, je zvuk mäkkého tkaniva spojeného s vašou pokožkou hlavy vystupujúcim z lebky, nazývaného galea aponeurotica.

„Nerobte to, prosím. Môžete si roztrhnúť pokožku na hlave, spustiť vnútorné krvácanie a spôsobiť veľkú bolesť!“ varuje odborník, ktorý nechápe, prečo mladí ľudia takto zbytočne riskujú.

@yanasemerly ♬ original sound - Yana

Zdroj: metro.co.uk, TikTok

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:20 Súdna sieň
06:05 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:05 Nákupné maniačky
05:50 Policajti v akcii
06:50 Prvé oddelenie II.
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
05:00 Dobrodružství v divočině: Ztraceni v Africe
06:45 Zrodila se Astrid
08:55 Psí veličenstvo