Po operácii nevie zavrieť ústa ani sa usmiať: Napriek znetvorenej tvári sa stala modelkou

Po operácii nevie zavrieť ústa ani sa usmiať: Napriek znetvorenej tvári sa stala modelkou Zdroj: Profimedia
Hoci nikdy netúžila po modelingu, je šťastná, že si to mohla vyskúšať a ukázať tak svetu, že krása má rôzne podoby a aj postihnutí ľudia môžu byť úspešní.

Dnes už tridsaťročná Hannah Setzer sa narodila so vzácnym ochorením, kvôli ktorému mala hlavu a krk posiatu stovkami cýst. Ešte ako malé dieťa podstúpila náročnú operáciu, ktorá však nedopadla tak, ako sa predpokladalo.

Po operácii zostala znetvorená

Pri zákroku jej žiaľ lekári zničili dôležité lícne nervy, čo jej úplne znemožnilo ovládanie mimiky. Dievča má odvtedy pokrivené ústa, ktoré nedokáže zavrieť a rovnako nie je možné, aby sa niekedy usmiala.

Cysty, ktoré nebolo možné odstrániť jej navyše komplikujú život a zdravie. Tieto výrastky jej blokujú pažerák a dýchacie cesty, takže je odkázaná na dýchaciu trubicu a hadičku na kŕmenie. 

Zdroj: Profimedia

​Prognózy lekárov sa nenaplnili

Lekári nedávali Hannach veľké šance a rodičom povedali, že sa pravdepodobne nedožije dospelosti. Dnes má už tridsať rokov, založila si vlastnú firmu a dokonca si založila fitness blog.

Hannach aktívne podporuje kampane zamerané na práva zdravotne postihnutých ľudí a snaží sa ukázať, že je úplne v poriadku, keď sú ľudia odlišní. Vďaka týmto aktivitám dostala ponuku od známej návrhárky, aby sa stala jednou z modeliek na jej módnej prehliadke. 

Zdroj: Profimedia

Inšpiratívna modelka

Hannah sa o modelingu nikdy ani nesnívalo, ale keď si ju návrhárka vybrala preto, že ju vidí ako pozitívny vzor pre iných ľudí so zdravotným postihnutím, nemala prečo váhať.

"Bol to naozaj vzrušujúci deň. Nechala som si urobiť vlasy, make-up a obliekla si model od Emmy,“ cituje netypickú modelka denník Metro.

"Mojím snom nikdy nebolo stať sa modelkou. Je to ale sen mnohých iných ľudí, ktorí si myslia, že na to nemajú. Považovala som za dôležité ukázať, čo všetko ľudia so zdravotným postihnutím môžu dokázať," dodala Hannah, ktorá svojim postojom dodáva sebavedomie mnohým ľuďom. Len tak ďalej!

Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia

 

Zdroj: metro.co.uk

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

14:35 Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik
17:00 Neskrotná
19:00 Krimi
15:25 "Kam čert nemůže"
17:10 Áno, šéfe USA VI.
18:10 Áno, šéfe USA VI.
15:55 Policajti v akcii
16:55 Policajti v akcii
18:00 Klamári I.
15:55 Barbapapa II.
16:00 Máša a medveď I.
16:10 Ocko hrdina
14:55 Slunce, seno, erotika
16:50 Hluboká voda
18:45 Asterix a Vikingové