Chceli pomôcť pri pandémii, schytali kritiku: TOTO ľudia od Harryho a Meghan nechcú

Chceli pomôcť pri pandémii, schytali kritiku: TOTO ľudia od Harryho a Meghan nechcú Zdroj: Profimedia
Britský princ Harry s manželkou sa odchodom do Kanady vyhli šíreniu koronavírusu v Británii, no situácia ich veľmi trápi a majú strach aj o svojich blízkych. Ich snaha pomôcť však nedopadla tak, ako si predstavovali.

Harry a Meghan čelili v posledných mesiacoch ostrej kritike kvôli rozhodnutiu vzdať sa kráľovských povinností a čiastočne aj výhod. Napriek tomu sa teraz snažili „očistiť“ pomocou pri svetovej pandémii.

Kým v mnohých štátoch sa očakáva vrchol pandémie v najbližších týždňoch, Čína hlási dobré správy!

Na sociálnej sieti oznámili, že chcú byť pri celosvetovej kríze kvôli koronavírusu tiež nápomocní. Ich pomoc bude spočívať v tom, že budú zdieľať dôležité a overené informácie a rady, ktoré by ľuďom v týchto ťažkých časoch mohli pomôcť udržať zdravie a duševnú pohodu.

"Žijeme v neistej dobe. Teraz sa viac než keď inokedy vzájomne potrebujeme. V čase, ktorý môže pôsobiť desivo, sa potrebujeme kvôli pravde, podpore a zmierneniu pocitu osamelosti," píšu vojvoda a vojvodkyňa na svojom profile.

Kráľovský pár ďalej úprimne poďakoval všetkým, ktorí sa aktívne podieľajú na zastavení šírenia vírusu a tiež na zmiernení jeho následkov.

"Naša ochota, ako ľudí, čeliť tvárou v tvár tomu, čo zažívame s chorobou Covid-19, je ohromujúca," uviedli, a vyzvali všetkých k empatii a vzájomnej láskavosti. 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal),

Ľudia im už neveria

I keď mnohí im za túto myšlienku a povzbudzujúce slová poďakovali, iní to označili za obyčajné „divadlo.“

Práve teraz im ešte viac vyčítajú odchod do Kanady, šialené peniaze za rekonštrukciu sídla Frogmore Cottage, personálu a obrovské náklady na ochranku. “Mali by ste popremýšľať, že tie šialené peniaze, ktoré nás stojíte, mohli ísť na nemocnice a potrebné zdravotné vybavenie na boj s koronavírusom!” napísal im jeden z mnohých. Ďalší zase kritizovali to, že v tých najťažších časoch nestoja pri svojej rodine, ale radšej pandémiu prežijú zavretí vo svojom súkromnom luxuse.

Strach o starých rodičov

Harry má však veľkú obavu o zdravie svojej babky a dedka, pretože si uvedomuje, že pre ľudí v ich veku je vírus najnebezpečnejší. Je rád, že s nimi mohol stráviť čas ešte predtým, ako to celé prepuklo, píše denník Daily Mail a ďalej dodáva, že Harry je so svojimi najbližšími v neustálom kontakte a aj na diaľku dáva pozor, aby boli v úplnom bezpečí.

Čo sa týka personálu a najbližších ľudí z okolia Harryho, Meghan a ich synčeka, všetci musia nosiť rúška a ochranné rukavice, len minimum z nich sa môže priblížiť do ich tesnej blízkosti. Je totiž len otázkou času, kedy sa koronavírus dostane aj do ich končín.

View this post on Instagram

These are uncertain times. And now, more than ever, we need each other. We need each other for truth, for support, and to feel less alone during a time that can honestly feel quite scary. There are so many around the world who need support right now, who are working tirelessly to respond to this crisis behind the scenes, on the frontline, or at home. Our willingness, as a people, to step up in the face of what we are all experiencing with COVID-19 is awe-inspiring. This moment is as true a testament there is to the human spirit. We often speak of compassion. All of our lives are in some way affected by this, uniting each of us globally. How we approach each other and our communities with empathy and kindness is indisputably important right now. Over the coming weeks, this will be our guiding principle. We will be sharing information and resources to help all of us navigate the uncertainty: from posting accurate information and facts from trusted experts, to learning about measures we can take to keep ourselves and our families healthy, to working with organisations that can support our mental and emotional well-being. In addition, we will focus on the inspiring stories of how so many of you around the world are connecting in ways big and small to lift all of us up. We are all in this together, and as a global community we can support each other through this process – and build a digital neighbourhood that feels safe for every one of us. We look forward to sharing more over the days and weeks to come...

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Zdroj: Daily Mail, Instagram, vanityfair.com

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

18:00 PROSTŘENO
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:20 Najlepšie svetové videá V.
18:25 Áno, šéfe! USA IV.
19:30 Profesionáli III.
17:50 Súdna sieň
18:55 Súdna sieň
20:10 Kosti IV.
18:00 Najmenší slon na svete
18:10 Viking Vicky
18:25 Ruby z dúhy I.
16:35 Zvuk dětské duše
18:20 Zoolander No. 2
20:15 Suburbicon: Temné předměstí