Je pyšná na svojho výnimočného syna, ale má problém: Pre TOTO ho v škole nechcú

Je pyšná na svojho výnimočného syna, ale má problém: Pre TOTO ho v škole nechcú Zdroj: Instagram
Osemročný chlapec je obrovskou hviezdou Instagramu a svet modelingu ho miluje. Paradoxom je, že práve jeho jedinečnosť sa v školských zariadeniach nestretla s pochopením.

Farouk James (8) má na Instagrame už viac ako 270-tisíc fanúšikov a hneď na prvý pohľad vám bude jasné, v čom je jeho výnimočnosť.

Jeho prirodzené husté gaštanové kadere nemožno prehliadnuť a keď sa k tomu pridá dokonalá a súmerná tvár, nečudujeme sa, že je o neho v svete modelingu taký záujem.

Za jeho úspešnou kariérou stojí jeho mama Bonnie Miller, ktorá mu už ako trojročnému založila Instagram a začala zverejňovať jeho fotky. Jeho obrovský úspech ju samozrejme teší, no už na začiatku si uvedomovala aj riziká, ktoré by mohla jeho popularita priniesť.

„Mala som trochu obavy. Síce si prajem, aby bol sebaistý, nechcem však , aby mal obrovské ego. Želám si, aby ostal dieťaťom, milujúcim, štedrým a priateľským malým chlapcom, akým je teraz. Keď uvidím akýkoľvek náznak niečoho iného, zruším jeho profil na Instagrame,“ povedala v minulosti Bonnie.

Jedinečný vzhľad a ohromnú hrivu malého modela obdivujú ľudia z celého sveta, ste zvedaví, v čom je tajomstvo jeho vlasov?  Jeho mama prezradila, že dbá na to, aby jej syn spal buď na hodvábnych alebo saténových vankúšoch. Tak sa vlasy ochránia pred vysušovaním a tiež pred štiepením končekov.

Príde o svoju pýchu?

Bonnie sa kvôli synovi trápi momentálne iba kvôli jednej veci. Problémom je, že mu musia zmeniť školu a zatiaľ nenašli takú, ktorá by u chlapcov tolerovala takéto bujné vlasy.

Takmer každá škola v ich okolí má jasné pravidlá o účesoch a maximálnej dĺžke vlasov u chlapcov, čo Bonnie považuje za diskrimináciu. Jej syn zdedil takéto vlasy po svojom otcovi, ktorý pochádza z Ghany a patrí to k ich kultúre, preto nerozumie, prečo by mu mala vlasy ostrihať.  

Bonnie nedávno odovzdala petíciu, v ktorej žiada rovnaké pravidlá pre žiakov oboch pohlaví a odovzdala ju do parlamentu. Verí, že sa jej podarí dosiahnuť zmeny nielen kvôli svojmu synovi, ale aj pre ďalšie generácie detí.

View this post on Instagram

10 ways to look after your child’s mental health. If you have any tips please share in the comments to help others 🙏🏽 1. RELATIONSHIPS: Support your child to build positive relationships with friends and family. 2. Autonomy: allow your child to make their own decisions, this will make them resilient. 3. Self care: make sure you child has time and space to look after themselves. Involve yourself in their hobbies. 4. Wellbeing: Promote healthy eating and exercise. This will boost mood and increase anxiety and stress. 5. Coping skills: work with your child to master coping skills and such as problem solving and thought challenging 6. Talking: talk to your child about their problems and how they are feeling. 7. Role model: be a positive healthy role model. Demonstrate healthy Behaviour that they can learn from you. 8. Sleep: support your child to have positive sleep habits. Better sleep helps for a happier day. 9. Play: promote play and activity in your child, allow them to explore. 10. relaxation: teach them relaxation methods such a deep breathing and meditation. #worldsmentalhealthday #itsokaynottobeokay #mentalheath

A post shared by faroukjames (@faroukjames) on

View this post on Instagram

@borisjohnsonmp I know your a man who loves change, so I was thinking would you be able to Brexit this old school rule? ‘HAIR MUST BE BELOW COLLAR LENGTH’ . . 🌀 THIS IS A SEXIST RULE AS IT ONLY APPLIES TO BOYS 🌀 ALSO A CULTURALIST RULE 🌀AND A HUMAN RIGHTS VIOLATION . . Why do boys have to cut their hair and girls have to wear skirts? What’s it all about? It’s nearly 2020? Farouk is going back to school tomorrow and luckily his current school is very inclusive. But in 4 years time he will be applying for secondary, and the Church schools he will choose currently have this useless old rule, making it impossible for him to enrol unless he cuts his hair 🤦🏼‍♀️ #nofair #discrimination SHOES AND SOCKS 🧦 👞 @papouellishoes Our absolute favourite for school shoes!

A post shared by faroukjames (@faroukjames) on

Zdroj: littlethings.com, youtube, Instagram

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:10 Súdna sieň
05:55 Pod povrchom
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:35 DEDIČSTVO
06:20 Kutyil s.r.o.
07:25 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:10 Sníček
05:20 Jahôdka a jej kamaráti I.
05:05 Jezdkyně
06:55 Vyškolena láskou
08:35 Need for Speed