Už ste videli najpopulárnejší jesenný strom? Ľudia naňho čakajú v poradovníku

Už ste videli najpopulárnejší jesenný strom? Ľudia naňho čakajú v poradovníku Zdroj: Profimedia
Aj vy ste zvedaví, ako môže vyzerať strom, za ktorým cestujú ľudia z rôznych kútov sveta a jeho návštevu si dokonca musíte rezervovať? Pozrite sa na tú nádheru!

Strom láka turistov najmä v jesennom období, kedy sa jeho obrovská koruna zafarbí na prekrásnu sýto žltú farbu. Napadané lístie okolo stromu vytvorí dychberúcu scenériu, ktorú vidieť naživo, musí byť neopakovateľný zážitok.

Najpopulárnejší jesenný strom

Ide o 1400 rokov starý strom ginko, ktorý zasadil druhý cisár čínskej dynastie Tang – Taizong. Tento majestátny krásavec sa nachádza v horách Zhongnan, konkrétne v areáli budhistického chrámu Gu Guanyin v čínskej provincii Sha.

Pre miestnych obyvateľov bol strom celé roky súčasťou jesenných rituálov, ktoré sa pri ňom odohrávali, no to sa v posledných rokoch zmenilo. Jeho zábery v prekrásnom žltom šate obleteli sociálne siete a odvtedy je toto v miesto v jesennom období plné turistov nielen z Číny, ale z rôznych kútov sveta.

Ginko je dnes turisticky vyhľadávanou atrakciou a aby si pohľad naň mohol každý v pokoji vychutnať, je potrebné mať na jeho obdivovanie rezerváciu vopred. Denne k nemu pustia maximálne 3-tisíc ľudí. Napriek rezervácii sa musí na prehliadku čakať, no každý, kto sa ku stromu dostal, tvrdí, že to naozaj stálo za to. Veríme, je naozaj prekrásny, čo poviete? Chceli by ste ho vidieť naživo aj vy?

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Temple of Leaves (@templeofleaves)

 

Zdroj: in.news.yahoo.com, Instagram

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

14:35 Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik
17:00 Neskrotná
19:00 Krimi
15:25 "Kam čert nemůže"
17:10 Áno, šéfe USA VI.
18:10 Áno, šéfe USA VI.
14:55 Tradičné recepty z celého sveta II.: Maškrty a pochúťky
15:55 Policajti v akcii
16:55 Policajti v akcii
15:35 Strážca vesmíru Roger
15:50 Zabi nudu! II.
15:55 Barbapapa II.
14:55 Slunce, seno, erotika
16:50 Hluboká voda
18:45 Asterix a Vikingové