Chcete sa dobre vyspať, zrelaxovať a byť zdravší? Vyhoďte zo spálne tieto veci!

Chcete sa dobre vyspať, zrelaxovať a byť zdravší? Vyhoďte zo spálne tieto veci! Zdroj: unsplash.com
Je to miestnosť, kde oddychujete, naberáte energiu, milujete sa a úplne vypnete mozog. Aby ste sa však v spálni zobudili šťastnejší a zdravší, treba sa vyvarovať niekoľkých vecí!

Tieto veci sú v spálni nielen zbytočné, ale dokážu tiež znižovať kvalitu spánku. Skúste sa ich zbaviť čo najskôr a uvidíte, že sa budete po zobudení cítiť niekoľkonásobne lepšie!

Koberce

Ak sa budíte s bolesťou v krku, červenými očami a upchatým nosom, je pravdepodobné, že ste alergickí na niečo vo vašej spálni. Najčastejším vinníkom je prach a roztoče, ktorým sa darí v mäkkých materiáloch, ako sú napríklad závesy a koberce. Majú tiež radi vlhké a teplé prostredie. Darí sa im v lôžkovinách a na zle vetraných miestach. Základom je preto vetrať, pravidelne meniť obliečky a minimalizovať počet kobercov, závesov a textílií.

Zdroj: Profimedia

​Žiarivé farby

Možno milujete odvážne a jasne sfarbené izby, ale v spálni vás spoľahlivo pripravia o kvalitný spánok. Jasné farby aktivujú, preto sa im v spálni vyhýbajte a stavte radšej na prírodné a neutrálne odtiene.

Ľahké závesy

Biele záclony vejúce vo vetre vyzerajú síce romanticky, ale hodia sa skôr do obývacej izby. V spálni je kľúčová tma. Svetelné znečistenie z pouličných lámp, blízkych domov a áut ľahko narušia váš spánok. Investujte preto radšej do silnejších závesov alebo kvalitných roliet.

Výrazné umenie

I keď obľubujete výrazné umenie, vystavujte ho radšej v obývacej izbe, kde ho môžu oceniť aj návštevy. Spálňa je miestnosť, kam silné podnety nepatria. Miesto určené na spanie má vizuálne navádzať na oddych a relaxáciu.

Chytrý telefón

Urobte si v spálni zónu bez telefónu. Chytrý telefón je dobrý sluha, ale zlý pán. Dokáže rozbiť vzťah, pripraví vás o sex, spánok a zdravie. Namiesto surfovania na nete si radšej pred spaním prečítajte časopis alebo knihu.

Zdroj: Profimedia

Zle umiestnená posteľ

Posteľ orientujte tak, aby ste ležali hlavou pri stene. Dodá vám to pocit bezpečia, istoty a vnútorného pokoja. Po stranách postele bolo malo byť voľné miesto. Z lôžka by ste mali mať prehľad o vstupe do spálne. Pozor, umiestneniu postele priamo oproti dverám sa vyhnite úplne.

Domáci maznáčikovia

Chlpatí štvornohí kamaráti do postele nepatria. Okrem toho, že je mnoho ľudí na zvieratá alergických, je to aj nehygienické. Ak sa bez zvierat v posteli nezaobídete, kúpte si aspoň čističku vzduchu.

Zdroj: unsplash.com

Drobné dekorácie

Nerobte zo spálne zbytočne skladisko dekoračných alebo nepotrebných predmetov. Pôsobia chaoticky a ľahko sa na nich ukladá prach.

Televízia

Všetci vieme, že obrazovky vyžarujú modré svetlo, ktoré bráni dobrému spánku. Trvalé umiestnenie televízie alebo počítača v spálni preto nie je najlepší nápad.

Zdroj: unsplash.com

Zdroj: prozeny.blesk.cz, health.com

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

18:00 PROSTŘENO
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:20 Najlepšie svetové videá V.
18:25 Áno, šéfe USA II.
19:35 Profesionáli II.
18:00 Súdna sieň
19:00 Súdna sieň
20:10 9-1-1 III.
18:10 Viking Vicky
18:25 Ruby z dúhy I.
18:40 Požiarnik Sam IX.
16:30 Hříšný tanec
18:25 Druhá šance
20:15 Altamira