Dôchodkyňa začala cvičiť a zmenila životosprávu: Z jej premeny spadnete na zadok

Dôchodkyňa začala cvičiť a zmenila životosprávu: Z jej premeny spadnete na zadok Zdroj: Profimedia
Táto dáma dosiahla fantastické výsledky a je tým najlepším príkladom, že na zmenu nikdy nie je neskoro. Klobúk dole za to, čo dokázala!

Joan MacDonald (73) z kanadského Ontaria bojovala celý život s nadváhou a svoje problémy najčastejšie riešila “zajedaním.” Do radikálnej premeny svojho života sa pustila až po 70-tke a dnes je z nej úplne nová žena, ktorá je inšpiráciou pre mnohých.

Dôchodkyňa trpela kvôli nadváhe a nesprávnej životospráve vysokým krvným tlakom, trápil ju tiež vysoký cholesterol, chronická artritída a mnohé ďalšie.

Joan si po sedemdesiatke povedala, že sa nemieni ďalej trápiť a pustila sa do najväčšej premeny vo svojom živote. Veľkou oporou bola pre ňu dcéra, ktorá ju zoznámila so špeciálnym cvičebným programom a stiahla jej do mobilu aplikácie, ktoré jej výrazne pomohli.

Takto vyzerala pred premenou...

Zdroj: Profimedia

Táto odhodlaná dáma začala navštevovať posilňovňu 4-krát do týždňa, postupne si úplne zmenila jedálniček, ktorý sa momentálne skladá predovšetkým zo zeleniny, chudého mäsa, rýb, zeleniny a ovocia.

Joan sa priznala, že to nebolo vždy jednoduché a občas jej bolo až do plaču, ale rozhodne sa nemienila vzdať. Oplatilo sa jej zabojovať, dnes má o 25 kíl menej, cíti sa fantasticky a dokonca sa jej zdravotný stav natoľko zlepšil, že mohla postupne vysadiť všetky lieky.

Zdroj: Profimedia

Vitálna dôchodkyňa sa cíti nielen zdravšie, ale aj sebavedomejšie a užíva si komplimenty ľudí, ktorí postrehli, že vyzerá úplne inak. A čo radí tým, ktorí potrebujú zmenu, ale akosi sa nevedia nakopnúť?

„Nečakajte zázraky na počkanie, choďte na to pomaly a postupne si pridávajte vždy novú výzvu. Ak nemáte dostatočne pevnú vôľu, určite odporúčam zveriť sa do rúk dobrého trénera, ktorý vás správne nasmeruje v cvičení a rovnako aj v stravovaní,“ radí sympatická fit babina.

Klobúk dole, vyzerá fantasticky!

View this post on Instagram

What do you think, did my daughter do a good job with my makeup? 🥰🥰 . Like most women, I have a really, really hard time appreciating myself. If you tell me I look pretty I’ll probably arm wrestle you to take it back. 😂😂 Michelle is always telling me how pretty I am but I just can’t see it. I am trying to change this mindset though, and I find myself now putting on some lipstick and even shopping for some clothes and enjoying it instead of dreading it. Does anyone else go through this mental battle? This is something I want to talk about and work through in my retreat: aging, mind set, and embracing ourselves completely! 💋💋💋💋💋💋💋 . Happy Sunday! With love, Joan

A post shared by Joan MacDonald (@trainwithjoan) on

View this post on Instagram

I never would have thought you would catch me posing in clothes meant for 20 year-olds. 😳 When @yourhealthyhedonista took me out shopping for new gym gear I was dragging my heels let me tell you. I honestly didn’t expect much to come of it. 3 hours later, and I walked out feeling like a princess. Is this really me? I’ll tell you, it sure has pepped me up quite a bit in my gym workouts. It’s true what they say “look good feel good”! 👵 You know, we all get trapped in a way of thinking about ourselves that’s not always 100% sunshine and rainbows. I guess I spent 70 years telling myself some not-so-nice things. I feel like a butterfly crawling out of one tight, stuffy cocoon these days. Goes to show you, it’s truly never too late for anything...! 🐛🐛🦋🦋 You go out and make 2019 the year you fall in love with yourself girls and boys. Start small, but end up somewhere mighty big..! Sky is the limit...! . @forever21 @tulumstrengthclub @thesilverwomen

A post shared by Joan MacDonald (@trainwithjoan) on

View this post on Instagram

“We can change our lives. We can do , have, and be exactly as we wish.” Tony Robbins 🙏🏼 - YOU can do whatever you desire at any time of your life - as long as you believe in yourself and put in the work to make it happen. - I am 72 years old and the past several years with the help of my daughter @yourhealthyhedonista. My shoulda have turned into my MUSTS! and I have completely changed my life around. Are you looking to change your life, but you don’t think you can because you’re “too old?” Your age only limits you if you allow it. - What tools help you to stay focused when the “I’m too old”, “I don’t have enough time”, “that will never happen to me” thoughts pop up. Comment below! I would love to hear! - Happy Monday everyone! #fit #fitover40 #fitnessgoals #motivation #motivational #fitover70 #transformation #fitnessjourney #photoshoot #fitnesswomen #safathlete #journey

A post shared by Joan MacDonald (@trainwithjoan) on

Zdroj: metro.co.uk, Instagram

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

13:35 VŠETKO ČO MÁM RÁD
15:05 Súdna sieň
15:55 Súdna sieň
13:30 DEDIČSTVO
14:55 Profesionáli II.
15:55 Simpsonovci XXVIII.
13:20 Doktori II.
14:20 Dr. House VIII.
15:10 C.S.I.: Kriminálka Miami II.
14:10 Medzi nami zvieratkami
14:20 Rybičky Flip a Flap
14:25 Sníček
12:40 Kapitán Trueno a Svatý Grál
14:40 Bod zlomu
16:45 Můj šálek kávy