Jasno
16°
Bratislava
Gertrúda
19.5.2024
Jojo Moyesová a jej nový román: Začítajte sa do vtipného príbehu V cudzích topánkach
Zdielať na

Jojo Moyesová a jej nový román: Začítajte sa do vtipného príbehu V cudzích topánkach

Zdroj: Ikar

Brilantne napísaný román, ktorý prekypuje typickým humorom Jojo Moyesovej. Pripomína nám, ako málo stačí, aby sa človeku obrátil život naruby. Nikto nedokáže písať o ženách a ich svete tak ako Jojo. O ich trápeniach, starostiach, ale najmä o radosti a šťastí. Tak je to aj v jej novinke vydavateľstva Ikar V cudzích topánkach.

Nisha Cantorová bola zvyknutá na nákladný život a cestovanie po svete. Ani vo sne by jej nenapadlo, že jej manžel podá žiadosť o rozvod a odstaví ju tak od celého majetku. Nisha je rozhodnutá naďalej žiť ako predtým, ale neostalo jej takmer nič – ani len topánky, ktoré mala ešte nedávno na nohách.

A to len preto, lebo Sam Kempová vo fitnes centre omylom vzala Nishin batoh. Výmena je však posledná vec, ktorá Sam trápi – má čo robiť, aby udržala seba a rodinu nad vodou. Keď si obuje Nishine topánky od Christiana Louboutina, akoby sa s vysokými podpätkami odrazu zvýšilo aj jej sebavedomie. Uvedomí si, že niečo sa musí zmeniť – a že by to mala byť ona. 

Vypočujte si úryvok. Číta Lucia Vráblicová:

V cudzích topánkach je perfektne napísaný román, ktorý prekypuje typickým humorom Jojo Moyesovej. Pripomína nám, ako málo stačí, aby sa človeku obrátil život naruby. Výborne vystihla ženské priateľstvo, silné emócie a témy ako je láska, zrada, nádej, či rodina. 

Ikar

Súvisiace články

Najčítanejšie