Až 20 rodín ju odmietlo, adoptoval si ju slobodný muž: Táto dvojica vás chytí za srdce

Až 20 rodín ju odmietlo, adoptoval si ju slobodný muž: Táto dvojica vás chytí za srdce Zdroj: Instagram/trapaluca
Slobodný ocko a jeho rozkošná adoptovaná dcérka si získali sympatie ľudí z mnohých kútov sveta. Ich príbeh vás donúti zamyslieť sa nad skutočnými životnými hodnotami.

Príbeh tejto dvojice síce pochádza z Talianska, ale veľmi podobné je to aj u nás. O adopciu z rôznych dôvodov má vážny záujem veľa rodín aj jednotlivcov, väčšina z nich však uprednostňuje novonarodené dieťa, ktoré je úplne zdravé a má svetlú pokožku.

Čo na svojich slávnych rodičov nabonzovali ich deti? Nenechajte si ujsť skvelú talkshow Čau Lujza každú stredu o 21:35 na JOJke!

​Talian Luca Trapanese pracoval ako dobrovoľník v rôznych charitatívnych organizáciách už od tínedžerského veku. Pomáhal pri starostlivosti o deti aj dospelých ľudí s rôznym zdravotným znevýhodnením a sníval o tom, že raz sa stane otcom.

Keď mal Luca štyridsať rokov, začal sa zaujímať o adopciu. Zákony v Taliansku boli dlho veľmi konzervatívne a adopcie jednotlivcami neboli možné. Keď sa to konečne zlepšilo, stále to nebolo ľahké. Luca bol navyše homosexuál, ale od rozchodu s dlhoročným partnerom žil sám.

Aj dvaja sú rodina

Matka, ktorá porodila dievčatko s krásnym menom Alba, bola ešte pred pôrodom rozhodnutá, že ho ponúkne na adopciu. Desiatky párov už vtedy prejavilo o bábätko vážny záujem. Alba sa však narodila s Downovým syndrómom a nikto z čakateľov na dieťa nemal záujem ujať sa jej. Ešte nemala ani dva týždne a dokopy ju odmietlo až 20 rodín!

Keď bolo dievčatko ponúknuté Lucovi, neváhal ani na chvíľu. Keď mu zavolali, okamžite sa ponáhľal do nemocnice. Tam našiel v postieľke maličkú blonďavú princeznú, ihneď pocítil silné puto a vedel, že práve toto je jeho dcérka.

Downov syndróm nebol pre šťastného ocka žiaden problém, pretože sa roky venoval takýmto ľuďom a veľmi dobre vedel, že dokážu človeka obohatiť ešte niekoľkonásobne viac ako úplne „normálne“ a zdravé deti.

Alba má už 18 mesiacov a je to nádherné, šťastné a usmievavé dieťa. So svojím ockom sú nielen v Taliansku veľmi populárni a mnoho ľudí si vďaka nim uvedomilo, aké dôležité je robiť rozhodnutia srdcom a bez predsudkov. Luca založil svoju vlastnú nadáciu, vďaka ktorej pomáha ďalším deťom s rôznymi postihnutiami, aby mohli žiť krajší a lepší život.

Klobúk dole pred týmto mužom. Držíme mu palce!

View this post on Instagram

Wedding Livio e Serena❤

A post shared by Luca Trapanese (@trapaluca) on

 

Zdroj: brightside.me, Instagram

TV Program

08:35 27 šiat
11:00 Slečna zamilovaná
13:10 Valerian a mesto tisícich planét
08:15 Poliš a bandita 2
10:45 Smrteľný omyl
13:10 Bola raz jedna škola
08:55 Slobodní so záväzkami
09:45 Ako malé deti
10:15 Ako malé deti
09:30 Ruby z dúhy I.
09:45 Knihy od Stonožky
10:00 Rev a motoroví miláčikovia I.
08:35 Dvě svatby
10:10 Výlet s mámou
11:55 Všechno, co si přeje