Iní by plakali, ona je šťastná: Mala iba rok, keď sa rodičia museli rozhodnúť

Iní by plakali, ona je šťastná: Mala iba rok, keď sa rodičia museli rozhodnúť Zdroj: Facebook/angelica lundin
Vzácna diagnóza jej vzala kus tela, ale rozhodne nie radosť a neuveriteľnú chuť do života. Od tohto dievčatka sa môžu učiť aj dospeláci.

Trojročnej Penny sa podarilo to, čo mnohí dospelí nedokážu za celý život. Z hendikepu urobila svoju prednosť a je obrovskou motiváciou pre ostatných.

Malá Penny zo Švédska sa narodila so vzácnou vrodenou vadou, odborne nazývanou fibulárna hemimélia, ktorá sa prejavuje deformáciou nôh a kolien.

Hneď po narodení bolo jasne vidieť, že jednu nožičku mala v oblasti členku neprirodzene zakrútenú. Odborníci sa snažili stav ochorenia zvrátiť pomocou špeciálnych dláh a cvičení, žiaľ, absolútne neúspešne.

Museli sa rozhodnúť

Keď mala Penny jeden rok, lekári ich postavili pred nesmierne ťažké rozhodnutie. Oznámili im, že ak by jej časť nohy amputovali, naučila by sa s protézou úplne prirodzene chodiť a to dokonca bez krívania, čo by sa im žiaľ žiadnym zákrokom ani inými procedúrami s chorou nohou nepodarilo.

Rodičia boli postavení pred neskutočne ťažkú skúšku, ale bolo im jasné, že s ochorením jej dcérky by mohol pomôcť iba zázrak, pretože lekárska veda jej pomôcť nedokáže. Po dlhom váhaní sa nakoniec rozhodli pre amputáciu.

Inšpiruje aj dospelých

Po náročnom zákroku Penny absolvovala rehabilitácie a keď bola rana zahojená, rodičia jej zakúpili protézu, s ktorou sa učila robiť prvé krôčky.

Penny si na svoju umelú nohu úplne zvykla a berie ju ako súčasť jej tela, vôbec nerieši, že je iná, ako ostatní. Je to nádherné dievčatko plné energie, s protézou dokáže behať, skákať, bicyklovať, aj vystrájať. Je to tiež veľká parádnica a k svojmu oblečeniu si dokonca vyberá aj farbu umelej nôžky.

Blonďavé dievčatko je inšpiráciou aj pre mnohých dospelých, ktorí majú tendenciu ľutovať sa za svoje nedostatky. No povedzte, nie je úžasná?

Zdroj: Daily Mail

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 Súdna sieň
05:35 Súdna sieň
06:35 Súdna sieň
07:40 Profesionáli II.
05:15 Prvé oddelenie
05:35 Panelák
06:20 TIPOS INFO
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
05:40 Jezdkyně
07:30 Ztraceni v lásce
09:10 Sladko - slaná láska