Ako vyberať izbové rastliny? Tieto sú vhodné aj pri malých deťoch a zvieratách

Ako vyberať izbové rastliny? Tieto sú vhodné aj pri malých deťoch a zvieratách Zdroj: Profimedia
Rozhodli ste sa zadovážiť si nové izbové rastliny? Robíte dobre, práve zelené rastliny dokážu príjemne osviežiť priestor a tiež efektívne čistia vzduch. Ak máte malé deti či domácich miláčikov, mali by ste však dobre zvážiť ich výber!

Niektoré izbové rastliny sú jedovaté a predstavujú veľké nebezpečenstvo najmä pre malé deti a tiež domácich miláčikov. Stačí, aby kúsok tejto izbové rastliny olízali alebo zjedli, a problém je na svete!

Ak si vyberiete rastliny z tohto zoznamu, nemusíte mať obavy, sú totiž netoxické a úplne bezpečné!

Netoxické izbové rastliny

Zelenec

Typická trávovitá izbová rastlina sviežej farby má v našich domovoch veľmi dlhú tradíciu a je to dobre! Aj podľa vedcov z NASA, ktorí publikovali štúdiu "Čistý vzduch, " patrí medzi najlepšiu čističku vzduchu vôbec. Zelenec totiž dokáže pohlcovať oxid uhoľnatý, dusík, čpavok, acetón, formaldehyd alebo benzén. Ideálny aj do rodín s deťmi a domácimi miláčikmi. Keďže je netoxický a zároveň nenáročný, je ideálnou rastlinou aj pre dieťa, ktoré si chce začať pestovať vlastnú zeleň napríklad v detskej izbe.

Zdroj: Profimedia

Vianočný kaktus

Vianočný kaktus je ozdobou mnohých interiérov. Ak sa o neho dobre staráte, dodá vášmu domovu sviatočnú atmosféru nielen na Vianoce, kedy rozkvitá do ružových, červených alebo bielych farieb. Okrem toho, že je nezvyčajná a krásna, je táto rastlina úplne bezpečná tak pre deti, ako aj pre domáce zvieratá. 

Zdroj: Profimedia

Chamedorea

Chamedorea pôvabná je nenáročná izbová rastlina, ktorá má rada slabšie svetlo až polotieň a nepotrebuje príliš výdatnú zálievku. Táto izbová rastlina je podobná palme, preto sa jej niekedy hovorí "horská palma". Túto rastlinu môžete mať bez obáv doma, pretože je netoxická.

Zdroj: Profimedia

Africká fialka

Africká fialka dokáže urobiť poriadnu parádu svojimi pestrofarebnými kvetmi. Táto rastlinka je zároveň nenáročná na pestovanie a ľahko si ju môžete množiť. A čo je dôležité - nie je jedovatá. Keď s ňou prídu do styku vaše deti alebo domáci miláčikovia, nemusíte mať žiadne obavy.

Zdroj: Profimedia

Africká žihľava

Pestrofarebná africká žihľava je nenáročná a zároveň zdraviu bezpečná izbová rastlina, ktorá v posledných rokoch z našich domovov takmer vymizla, čo je škoda. Môžete si z nej správnym zrezávaním vypestovať poloker, ktorý bude vďaka pestrým listom so širokou škálou farieb ozdobou vášho interiéru.

Zdroj: Profimedia

Izbový ibištek

Izbových ibištekov existuje nespočetné množstvo druhov. Ako izbový ibištek sa označuje predovšetkým teplomilný ibištek čínsky, ktorý vás môže potešiť výraznými kvetmi. Aby vám ibištek krásne rástol a kvitol, musíte mu dopriať dostatok svetla, tepla a zálievky. Táto obľúbená izbová rastlina je bezpečná pre vaše deti a tiež pre domácich miláčikov. Veď z jej kvetov sa varí dokonca čaj!

Zdroj: Profimedia

Zdroj: mom.me

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

15:35 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
17:00 NOVINY O 17:00
17:50 Súdna sieň
16:50 Profesionáli III.
17:45 Profesionáli III.
18:45 Kutyil s.r.o.
16:00 Vtierka Castle III.
17:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
18:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
16:45 Okido I.
17:00 Zabi nudu! II.
17:05 Ovečka Shaun I.
16:40 Nanga Parbat
18:35 Den na zkoušku
20:15 Barva pleti