Chcete byť zdraví, svieži a plní energie? Tieto 3 ranné rituály vám zmenia život

Chcete byť zdraví, svieži a plní energie? Tieto 3 ranné rituály vám zmenia život Zdroj: unsplash.com
Najúčinnejší pôsob, ako posilniť svoje zdravie a nabrať energiu, je dodržiavanie ranných rituálov. Ak začnete správne fungovať ihneď po zobudení, pôjde vám to lepšie aj počas celého dňa.

Aj vy ste si dali záväzok, že tento rok chcete žiť zdravšie? Existuje mnoho procedúr a produktov, ktoré sľubujú zázraky. My vám prezradíme tri úplne jednoduché a rokmi overené tipy, ktoré vás nebudú stáť takmer nič a zaberú vám iba pár sekúnd. Ak ich budete robiť pravidelne, už po pár dňoch pocítite pozitívne zmeny.

1. Čistenie jazyka

Každý si ráno vyčistí zuby, ale len niektorí dbajú na to, aby si vyčistili aj svoj jazyk. Táto starodávna procedúra je veľmi dôležitá, pretože sa tak zbavíte baktérii, ktoré by sa inak dostali do žalúdka a mohli by spôsobovať zdravotné problémy. Týmto procesom tiež zabránite nepríjemnému pachu z úst a rôznym ochoreniam ústnej dutiny.

Ako na to? Existujú aj špeciálne škrabky na čistenie jazyka, ale zvládnete to aj zubnou kefkou, prípadne obyčajnou kávovou lyžičkou. Povlak na jazyku si jednoducho zoškrabte dolu a celé ústa potom dôkladne vypláchnite.

Zdroj: Profimedia.sk

2. Pohár teplej vody

Ihneď po zobudení je dôležité naštartovať pitný režim. Naučte sa vypiť pohár teplej, prípadne vlažnej vody, najlepšie prevarenej. Môžete pridať aj pár kvapiek citrónu, alebo jablčného octu. Týmto jednoduchým krokom naštartujete tráviaci systém, telo pripravíte na prijímanie potravy a podporíte aj chudnutie. Prvé jedlo si dajte najskôr po 20-tich minútach.

Zdroj: profimedia.sk

3. ​Malá lyžička medu

Kúpte si kvalitný med, najlepšie domáci, a 10 minút pred raňajkami si dajte 1 čajovú lyžičku. Med je plný vitamínov, minerálov a je skvelým zdrojom energie. Pozitívne vplýva aj na činnosť mozgu a zvyšuje pracovnú efektivitu. Pokiaľ vám nechutí samostatne, môžete si ho pridať do šálky ranného čaju, alebo kávy. Vždy však počkajte, kým mierne vychladne. Príliš horúca tekutina by vitamíny v mede zabila.

Zdroj: unsplash.com

Vyskúšajte si k týmto ranným rituálom aj krátko zacvičiť, uvidíte, aké fantastické zmeny dosiahnete.

5 tibeťanov vám zaberie iba pár minút a z výsledkov budete nadšení!

Zdroj: healthyfoodhouse.com

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 Súdna sieň
05:00 Cestovanie v čase
05:20 POSTAVÍME, OPRAVÍME, ZVEĽADÍME
05:50 Súdna sieň
05:00 Súdna sieň
05:50 Panelák
06:35 Profesionáli III.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti II.
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
05:30 O myšce a medvědovi
07:05 Kdybych měl křídla
08:45 Lásce v patách