Nie je to náhoda! TOTO je dôvod, prečo sa partneri začnú postupne na seba podobať

Nie je to náhoda! TOTO je dôvod, prečo sa partneri začnú postupne na seba podobať Zdroj: unsplash.com
Určite ste si všimli, že dvojice, ktoré sú spolu niekoľko rokov, sa začnú na seba podobať. Hoci môžu byť v niečom odlišní, v mnohých veciach sú úplne rovnakí. Tušíte, čo je za tým?

Týka sa to správania, názorov, ale aj spoločných čŕt v tvári. Niektorí po dlhých rokoch dokonca vyzerajú ako súrodenci! Zaujíma vás, prečo je to tak? Vysvetlenie odborníkov vás určite prekvapí!

Vlado Voštinár s manželkou tento výskum rozhodne potvrdzujú!

Možno si to mnohí neuvedomujeme a možno to vidíme skôr na iných ako na sebe, ale čím dlhšie žijeme so svojím partnerom či partnerkou, tým viac na seba začneme podobať. Toto tvrdenie bolo podložené aj odborným výskumom poľského psychológa Zajonca.

Ako je to možné?

„Vzájomná podobnosť s človekom, s ktorým žijeme a trávime s ním veľa času, vzniká nielen v dôsledku podobných génov, ale aj komunikáciou a kontaktom.

Okrem fyzickej podobnosti sa to týka aj vyjadrovania pocitov či mimiky tváre. Človek má tendenciu kopírovať partnerove vyjadrovacie prvky či časté grimasy, a tak sa postupne naňho začne naozaj podobať,“ hovorí psychológ a dodáva, že svoju úlohu tu zohrávajú aj spoločné zážitky a spôsob, akým na ne reagujeme.

Možno by sme na toto mali viac myslieť aj pri výbere partnera! Ak ho príliš kritizujete už na začiatku vzťahu, mali by ste si uvedomiť, že o pár rokov budete mať takmer identické zlozvyky a črty tváre ako on!

Zdroj: unsplash.com

Zdroj: bustle.com

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

08:20 NAŠI
09:05 NAŠI
09:45 Dovidenia, stará mama!
07:50 NOVÁ ZÁHRADA
09:05 NA CHALUPE
10:25 NOVÉ BÝVANIE
07:55 KEBY BOLO KEBY - Láska, sex a šťastie
09:10 Áno, šéfe! USA V.
10:10 Áno, šéfe! USA V.
08:40 Máša a medveď II.
08:50 Rapotáčik 2
09:00 Hanička a Murko pre najmenších
08:30 Modrý slon
09:55 Pomáda: Živě
12:15 Životy svatých 1/2