Kupujete si oblečenie, ktoré potom nenosíte? Používajte v obchode tieto triky!

06.11.2019 06:55 Preženu.sk Top trendy
Kupujete si oblečenie, ktoré potom nenosíte? Používajte v obchode tieto triky! Zdroj: Profimedia
Máte šatník preplnený oblečením, a napriek tomu každé ráno stojíte bezradné pred zrkadlom a plačete, že nemáte čo na seba? Vieme, ako to môžete zmeniť!

Aj vy máte skriňu plnú vecí, ktoré nenosíte? Vitajte v klube! Dobrou správou je, že sa to dá celkom jednoducho zmeniť!

Aj mnohí muži sa dnes neboja v móde poriadne odviazať...

Urobte si čas a celú skriňu si vytrieďte, všetko, čo ste na sebe nemali viac ako rok, podarujte, alebo sa toho jednoducho zbavte. A pri najbližšom nákupe myslite na tieto rady, aby ste už mali v šatníku iba veci, ktoré poriadne vynosíte!

Kombinujte už dopredu

Snažte sa premýšľať s predstihom a zamyslite sa nad tým, čo už v skrini máte. Keď si kúpite novú bundu, budete ju mať k čomu nosiť? Bude sa vám hodiť viac ako k jednej veci? Ak dokážete vymyslieť aspoň tri kombinácie, môžete si byť istá, že nový kúsok využijete.

Pomôcť vám môže aj aplikácia, akási virtuálna skriňa, kam si posťahujete podobné oblečenie, ako máte doma, a hravo tak môžete tvoriť nové kombinácie, napríklad pri ceste do práce. Aplikáciu YourCloset si môžete stiahnuť úplne zadarmo. Vytvorené outfity si potom môžete plánovať aj do kalendára.

móda, šatník Zdroj: Profimedia

Zamyslite sa nad životným štýlom

Trávite väčšinu času v kancelárii, alebo môžete pracovať z domu? Určujú vám v práci, ako sa máte obliekať, alebo máte voľnú ruku? Chodíte často na večierky, alebo skôr s deťmi na ihrisko? Všetky tieto otázky vám pomôžu určiť, aké oblečenie vlastne potrebujete.

Ak si vaše zamestnanie vyžaduje elegantné oblečenie, bude sa vám hodiť viac kostýmov, ak ste ženou v domácnosti, sako vám postačí len jedno, naopak budete potrebovať pohodlné kúsky. Každá z nás skrátka potrebuje niečo iné.

Pohodlie je dôležité

Buďte k sebe úprimné. Keď vám kúsok nesedí už v kabínke (niekde vás tlačí alebo sa trebárs krčí), verte, že keď si budete nahovárať, že vám skvele sadne, doma už na neho nikdy nesiahnete. A to ani pri jeho nízkej cene. Možno na ňom zostane aj visačka, čo si všimnete až pri triedení šatníka.

Vyberajte si preto len kúsky, ktoré vám perfektne sadnú a budete sa v nich cítiť komfortne. Nikto z nás nechce nosiť niečo, v čom sa necíti dobre.

móda, šatník Zdroj: Profimedia

Venujte pozornosť materiálu

Len sa zamyslite, koľko blúzok alebo šiat ste prestali nosiť, pretože vždy, keď ste ich vytiahli zo skrine boli buď totálne pokrčené alebo sa z nich už po treťom vypraní vytratila žiarivá farba? Pri nákupoch nepozerajte len na to, či sa vám kúsok páči alebo či ho využijete, ale aj na jeho spracovanie. Kvalitný materiál je ďalším bodom úspechu.

Dôverujte svojej intuícii

V tomto sú asi najhoršie zľavy - siahneme aj po veciach, ktoré by sme si za pôvodnú cenu jednoducho nekúpili. Stojíme pred zrkadlom a váhame... A presne to je ten okamih, kedy je rozhodnuté. Nová vec by nás mala nadchnúť a nemala by nám našepkávať, že váhať budeme, kedykoľvek si ju budeme chcieť vziať na seba. Vo finále si ju proste nikdy neoblečiete.

Zdroj: unsplash.com

Zdroj: prozeny.blesk.cz

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

15:30 Extrémni žgrloši III.
16:00 Bučkovci 2 - Slnko, seno, dedina
17:30 NOVINY
15:10 Profesionáli VIII.
16:00 Simpsonovci XXII.
16:30 Simpsonovci XXII.
15:25 Kosti XI.
16:20 Hawaii 5.0 VIII.
17:10 Kosti
15:50 Dážďovečky
16:00 Krtko
16:35 Macko Uško
14:50 Lord of the Dance
16:35 Příšerky z vesmíru
18:10 12 darů do života