Z rozkošných dvojičiek sa netešia naplno: Svoje zlatíčka nemôžu ani poriadne objať

Z rozkošných dvojičiek sa netešia naplno: Svoje zlatíčka nemôžu ani poriadne objať Zdroj: Profimedia
Prognózy lekárov boli veľmi skeptické, keďže zdravotné problémy dievčatiek odhalili ešte pred ich narodením. Dnes majú osemnásť mesiacov a napriek ochoreniu sú to krásne usmiate detičky.

Dvojičky Amelia a Hope Mowforth sa narodili so syndrómom krehkých kostí, čo lekári zistili ešte pred ich príchodom na svet. Toto ochorenie je spôsobené chýbajúcim, alebo nekvalitným kolagénom, ktorý je zodpovedný za štruktúru kostí. Kosti sú preto veľmi krehké a ľahko sa zlomia.

Krehké ako zo skla

Obe sestričky mali ihneď po narodení 15 zlomenín a lekári im nedávali takmer žiadne šance na dlhší život.

Ohrozujú ich nielen náročnejšie úkony ako napríklad kúpanie a obliekanie, ale aj obyčajné prudšie prevrátenie či dokonca kýchnutie. Silnejší dotyk a vrúcne objatie si rodičia ani staršia sestra jednoducho nemôžu dovoliť, napriek tomu im dávajú neustále pocítiť, že sú milované.

Zdroj: Profimedia

​Napriek nesmierne náročnej starostlivosti, častým zlomeninám a katastrofálnym predpovediam lekárov, majú dvojičky už 18 mesiacov a ich tváričky sú napriek neľahkému osudu takmer stále usmiate. Rodičia veria, že pomocou modernej medicíny a rôznych pomôcok sa bude ich stav stále zlepšovať. Držíme im palce!

Zdroj: breakingnews.ws

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE II.
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:15 Panelák
05:10 Profesionáli III.
05:50 NAŠI II.
06:25 ZÁCHRANÁRI
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
05:10 Síla naděje
07:05 Milosrdné lži
09:45 Z ulice na green