Čo robia Kate a William, aby im deti neprerástli cez hlavu? Vyskúšajte TO aj vy!

Čo robia Kate a William, aby im deti neprerástli cez hlavu? Vyskúšajte TO aj vy! Zdroj: Profimedia
Síce ich sleduje celý svet, ale inak sú úplne normálne rodina. Aj ich deti sa občas zlostia a neposlúchajú, neveríte?

Kate a William sa rovnako ako iní rodičia snažia sa svojimi tromi deťmi tráviť čo najviac času. George, Charlotte aj Louis sa vedia hrať aj zlostiť sa úplne rovnako, ako ich rovesníci.

Hoci majú deti Kate a Williama pestúnku, robia všetko pre to, aby s deťmi trávili čo najviac času. Princa Georga a princeznú Charlotte sa snažia nerozmaznávať. V ich domácnosti je napríklad zakázané používať tablet alebo iPad. "Tieto vecičky patria do rúk dospelých, nie detí," citoval časopis US Weekly kráľovskú rodinu. Kate a William chcú, aby ich deti trávili veľa času vonku alebo sa hrali s klasickými hračkami. Ani tých však nemajú priveľa.

Prvých päť rokov rozhoduje!

Tento týždeň sa kráľovská rodina nechala aj so všetkými tromi deťmi nafotiť v záhrade nazvanej „Back to nature“ a pohovorili ako o vzťahu k prírode, tak aj o výchove. "Náš mozog sa z deväťdesiatich percent vyvíja ešte pred dosiahnutím veku piatich rokov. A to, čo dieťa zažíva v prvých rokoch, priamo ovplyvňuje vývoj mozgu. Preto si myslím, že je veľmi dôležité venovať deťom čas naozaj od najnižšieho veku," hovorí Kate vo videu, ktoré zverejnili na Instagrame a dodala: "Príroda a interaktivita vonku majú obrovský prínos pre našu fyzickú a duševnú pohodu, najmä pre malé deti."

View this post on Instagram

The Duke and Duchess of Cambridge are very pleased to share some new photographs of their family as they visited the RHS Back to Nature Garden at the #ChelseaFlowerShow on Sunday afternoon. The photographs were taken by @mattporteous. The #RHSChelsea Back to Nature Garden, designed by The Duchess and award-winning landscape architects Andrée Davies and Adam White of Davies White Landscape Architects, is a woodland setting for families and communities to come together and connect with nature. Her Royal Highness is a strong advocate for the proven benefits the outdoors has on physical and mental health, and the positive impact that nature and the environment can have on childhood development in particular. Over the past months, Prince George, Princess Charlotte and Prince Louis have helped The Duchess gather moss, leaves and twigs to help decorate @The_RHS Back to Nature Garden. Hazel sticks collected by the family were also used to make the garden’s den. The Duchess told Monty Don in an interview for the BBC: “I really feel that nature and being interactive outdoors has huge benefits on our physical and mental wellbeing, particularly for young children. I really hope that this woodland that we have created really inspires families, kids and communities to get outside, enjoy nature and the outdoors, and spend quality time together.”

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on

Chráňte súkromie svojich detí

Princ George a princezná Charlotte sú od narodenia stredom pozornosti, a tak nie je divu, že ich prenasledujú aj dychtiví fotografi. Kate však svoje deti pred paparazzmi dokonale chráni. Po narodení malej Charlotte dokonca požiadali novinárov prostredníctvom zdvorilostného listu, aby im dopriali súkromie. Na oplátku potom zverejňujú oficiálne fotografie detí, fotí ich často aj sama Kate. Všetci by sme sa mali zamyslieť, aké zábery detí zverejňujeme a aké sa naopak na sociálne siete vôbec nehodia.

Zdroj: SITA

Aj rodičia majú právo si vyhodiť z kopýtka

Toto je vec, na ktorú mnoho rodičov zabúda. A to nájsť si čas sami pre seba. Pozrite sa na Kate a Williama. Dokážu si urobiť čas a vyrazia na basketbalový zápas, zájdu do kina na romantický film alebo len do miestnej krčmičky. Skrátka starajú o svoj vzťah tým, že strávia pravidelne niektorý z večerov bez detí. Doprajte si to tiež.

Venujte sa spoločným záľubám

Princ George ide v šľapajach svojich športovo založených rodičov. Počas cesty po Škandinávii Kate a William navštívili Národné lyžiarske centrum Holmenkollen a prezradili, že malý George začal lyžovať. Prvýkrát vraj stál na lyžiach už v dvoch rokoch. Kate je tiež nadšená tenisová fanúšička, tak nie je divu, že malý George už trénuje na aj tenisových kurtoch.

A čo krúžky?

Kým George hrá tenis, princezná Charlotte si užíva hodiny keramiky a baletu. A nedávno sa Kate nechala počuť, že by bola rada, aby jej dve staršie deti chodili ku skautom. Hovorila o tom po návšteve londýnskeho veliteľstva Scout Association v Londýne. Povedala, že by chcela, aby sa zapojili do skautskej komunity, pretože sa jej páči, čo všetko to obnáša, a podľa nej je to skvelá príprava na ďalší život.

Nastavte si pravidlá s rodinou (aj svokrou)

Kate má so svojou mamičkou skvelé vzťahy. A tak aj niekoľkokrát porušila kráľovské tradície. Napríklad vtedy, keď trávila aj s rodinou Vianoce u Middletonovcov, nie s kráľovskou rodinou na tradičnej vianočnej slávnosti v Sandringhame. Z pôrodnice ju tiež viezli jej rodičia, nie kráľovský šofér. Dokonca takzvaná baby shower, oslava pre mamičku a narodené bábätko, sa konala u rodiny Kate.

Naučte deti disciplíne

Výchova detí nie je vždy hračka. A hoci sú Kate a William mladí a zábavní rodičia, snažia sa svoje deti naučiť správnemu správaniu a vystupovaniu. Aj keď malé deti často oficiality nudia, rodičia im trpezlivo vysvetľujú, čo je slušné a čo nie. Svoje detské vrtochy predviedli už napríklad na svadbách.

A toto je ďalší trik, ktorý používajú Kate a William, keď sa rozprávajú so svojimi deťmi.

Zdroj: prozeny.blesk.cz

TV Program

17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:35 Knight Rider
18:35 V divočine s Bearom Gryllsom
19:40 ŽREBOVANIE
17:55 Súdna sieň
18:55 Súdna sieň
20:10 Tlkot srdca
18:00 Máša a medveď III.
18:10 Požiarnik Sam X.
18:25 Jahôdka a jej kamaráti III.
16:15 Zátah
18:30 Muž, který se směje
20:15 Pohanský král