Takto sa stravuje budúci kráľ: O jeho menu môžeme na Slovensku len snívať

Takto sa stravuje budúci kráľ: O jeho menu môžeme na Slovensku len snívať Zdroj: Instagram
Ktorá matka je spokojná s tým, čo obeduje jej dieťa v škole alebo škôlke? Hoci sa jedálne snažia, tých nespokojnejších mamičiek bude asi viac. A to ste ešte nevideli menu, z ktorého si vyberá britský princ George!

Horúcou témou medzi rodičmi sú práve školské obedy, ktoré by mali byť zadarmo.

Mnohí sa obávajú, že ich úroveň bude ešte nižšia ako doteraz. Viacerí rodičia by si práve naopak radšej priplatili, len aby ich ratolesť dostala kvalitnú stravu v školách a škôlkach. Sú však aj také matky a otcovia, ktoré sa o jedálniček svojich detí nemusia obávať. Ide väčšinou o súkromné školy a tie, ktoré sú zapojené do projektu zdravého stravovania sa. Z úplne iného súdka je napríklad strava na prestížnej škole v Londýne, ktorú navštevuje aj britský princ George. O 5-ročného chlapca je tam, čo sa týka stravy, naozaj postarané luxusne!

Zdroj: SITA

​Túto školu navštevuje princ

Zdroj: Profimedia.sk

​Dôraz sa tu dáva na zdravé a chutné jedlo najvyššej kvality, pričom sa menu prispôsobuje ročnému obdobiu. Obed tvorí proteínová zložka a deti majú na výber z jahňaciny, bio kurčiat, hovädziny a špičkového bravčového mäska. K tomu kopec zeleniny a prílohu v podobne celozrnných cestovín, ryže alebo zemiakov. Samozrejme, máte na výber aj vegetariánsky variant, čo býva obvykle ryba alebo bezlepkový a nemliečny obed. A ako sladká bodka sú dezerty – čo sú väčšinou ovocné peny a ovocie. Jednotlivé suroviny sú dôkladne vyberané zväčša u dodávateľov, ktorí sú v biznise už niekoľko generácii. Pochutili by sme si!

Zdroj: thomaslondonday.fluencycms.co.uk

Zdroj: thomaslondonday.fluencycms.co.uk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

08:35 Dr. Dolittle
10:25 NAŠI I.
11:10 NAŠI I.
08:00 NOVÁ ZÁHRADA
09:15 NA CHALUPE
10:30 NOVÉ BÝVANIE
08:50 Extrémna premena II.
10:05 Policajt z L.A.
12:15 Hľadá sa dom pre milionárov - New York V.
09:05 Sníček
09:25 Malý medvedík
09:50 ZáchranáRik II.
07:30 Touha zvítězit
09:50 Láska na tři roky
11:35 Bláznivé námluvy