Je pre vás domáce vzdelávanie náročné? Mama 7 detí vám poradí, ako TO zvládnuť najlepšie

Je pre vás domáce vzdelávanie náročné? Mama 7 detí vám poradí, ako TO zvládnuť najlepšie Zdroj: Profimedia
Z mnohých rodičov sa v posledných týždňoch stali aj učitelia a nová výzva im dáva poriadne zabrať. Ak je toho aj na vás priveľa, určite oceníte rady tejto skúsenej matky.

Kristen Schroder (35) z Mississippi je matkou siedmich malých detí a už štyri roky ich učí doma. Možno ste sa už pri tejto predstave chytili za hlavu, no táto mama to zvláda úplne bez problémov a s úsmevom na perách. Jej rady na domáce vzdelávanie sú momentálne mimoriadne žiadané. Vyskúšajte jej tipy aj vy a zľahčite si aktuálnu situáciu vo vašej rodine!

Čo nám radia pri učení doma odborníci?

Pravidelný režim je základ

Kristen je zástankyňou pravidelného, ale rozhodne nie prísneho režimu. Základom je podľa nej pútavá forma učenia, ktorá bude pre deti zaujímavá aj zábavná.

Ich typický deň sa začína o 9:00, krátko po raňajkách. Vtedy s deťmi strávi hodinu intenzívnejšieho učenia, urobia si krátku prestávku, a potom pokračujú v štúdiu.

Kristen verí, že jedna až tri hodiny špecializovaného štúdia denne môžu byť oveľa efektívnejšie, ako učenie počas celého dňa. Oni väčšiu časť dňa potom strávia hraním, čítaním a rôznymi domácimi činnosťami. Mnohé školské témy sa tak naučia priamo v praxi.  

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Kristen Schroder (@ourdarlingchaos),

Užite si to, radí rodičom

Kristen radí rodičom, ktorí sa neplánovane ocitli v úlohe domácich učiteľov svojich detí, aby si vážili tento výnimočný čas a naučili sa ho užívať.

„Netrápte sa s deťmi príliš dlhým učením. Oveľa dôležitejšie sú hravé aktivity a prepojenia, vďaka ktorým sa učia prirodzene,“ radí Kristen.

„Nepodľahnite tlaku, aby ste všetko zvládli najlepšie. Odpočiňte si a užite si čas so svojimi deťmi. Zoberte to ako výnimočnú príležitosť nadviazať úzke vzťahy s vašimi deťmi, pomôže vám to spoznať ich štýl učenia, osobnosti a formovať spomienky, ktoré vydržia celý život.

Pokúste sa zamerať menej na naučené frázy a viac na ich charakter. Veľmi málo dospelých si pamätá matematické vzorce či chemické tabuľky, ale hodnoty a morálka s nimi zostanú celý život,“ dodáva skúsená mamička. 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Kristen Schroder (@ourdarlingchaos),

Čítajte s deťmi čo najviac

Sedemnásobná mamička nedá pri učení a výchove svojich detí dopustiť na čítanie.

„Je úžasné čítať si spolu s deťmi a naučiť ich knihy milovať. Jedným z najlepších darčekov, ktoré môžete deťom dať, je svet fantázie, vedomostí, porozumenia a skúseností, ktoré knihy ponúkajú,“ hovorí Kristen a dodáva, že jednou z najlepších vecí na domácom vzdelávaní je flexibilita.

„Ak niečo nefunguje, vždy to môžete zmeniť, až kým nenájdete ten najlepší spôsob. Užívajte si každú chvíľu so svojimi deťmi, vyrastú tak rýchlo, že čoskoro budete na tieto momenty už iba spomínať...“

Ako zvládate domáce vzdelávanie vašich detí? Napíšte nám, aký spôsob sa osvedčil vo vaše rodine!

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Kristen Schroder (@ourdarlingchaos),

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Kristen Schroder (@ourdarlingchaos),

Zdroj: metro.co.uk, Instagram

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

11:00 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
10:35 Dovidenia, stará mama! II.
11:35 Áno, šéfe USA II.
12:30 NA CHALUPE
10:45 Nákupné maniačky
11:55 UHÁDNI MÔJ VEK
12:50 Hawaii 5.0 VIII.
10:50 Jahôdka a jej kamaráti I.
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Kúzlovanie
09:50 Lagerfeld - důvěrné
11:25 Dívka z románu
13:10 Okruh