Spomínate si na dievčatko so striebornými očami? Rodičia urobili TOTO rozhodnutie!

Spomínate si na dievčatko so striebornými očami? Rodičia urobili TOTO rozhodnutie! Zdroj: Profimedia
Biologickí rodičia sa jej kvôli zdravotným komplikáciám vzdali krátko po narodení, našťastie sa jej ujala milujúca rodina, ktorá sa jej snaží pomáhať zo všetkých síl.

O malej Primrose Austin (5), ktorú pozná svet ako dievčatko striebornými očami, sme už písali. Teraz však v jej živote nastala obrovská zmena.

Výsmech aj bolesť kvôli očiam

Nechcené dievčatko si adoptovali manželia Chris a Eryn, ktorí mali už dve vlastné deti a veľmi chceli Primrose pomôcť. Dievčatko malo výrazné sivé oči kvôli neliečenému zelenému zákalu a keď si ju vzali k sebe, bola už úplne slepá.

Po lekárskom vyšetrení v Spojených štátoch lekári zistili, že trpí syndrómom, ktorý spôsobuje problémy s očami a unikátnu stavbu mozgu, Primrose dokonca na hlave chýbalo niekoľko svalov.

Akoby nestačilo, že deti sa jej kvôli výrazným očiam posmievali, začala mať aj neskutočné bolesti. Rodičia museli ísť s dcérkou opäť do nemocnice.

"Doktori sa snažili eliminovať zdroj jej bolesti jeden po druhom. Bola to vyčerpávajúca skúsenosť, naša dcérka sa potila od ukrutných bolestí,“ spomína mamička.

Zdroj: Profimedia

Vážne rozhodnutie

Po všemožnom úsilí lekárov, boli rodičia nakoniec postavení pred desivú voľbu, či jej nechať očká odstrániť. Po náročných úvahách sa napokon rozhodli pre ich chirurgické vybratie. "Bolo to nesmierne ťažké rozhodnutie, ale bola to stopercentne správna vec. Bolo to neskutočné sledovať, ako rýchlo sa jej stav začal zlepšovať,“ pokračuje Eryn.

Zdroj: Profimedia

Dnes sa malá Primrose konečne usmieva, sama chodí a dokonca sa učí dotykovú znakovú reč. Rodičia aj súrodenci sa tešia spolu s ňou a veria, že už nikdy nebude zažívať ukrutnú bolesť, ani výsmech od detí.

Malej veľkej bojovníčke držíme palce!

Zdroj: Profimedia

Zdroj: ladbible.com

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

15:35 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
17:00 NOVINY O 17:00
17:50 Súdna sieň
16:50 Profesionáli III.
17:45 Profesionáli III.
18:45 Kutyil s.r.o.
16:00 Vtierka Castle III.
17:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
18:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
16:45 Okido I.
17:00 Zabi nudu! II.
17:05 Ovečka Shaun I.
16:40 Nanga Parbat
18:35 Den na zkoušku
20:15 Barva pleti