Neuveriteľné video pred pôrodom: Takto lekár obrátil bábätko v bruchu mamy

Neuveriteľné video pred pôrodom: Takto lekár obrátil bábätko v bruchu mamy Zdroj: youtube/Inside Edition
Na to, aby mohol prebehnúť pôrod prirodzenou cestou, malo by mať dieťatko správnu polohu. Niektorí doktori dokonca vedia, ako mu pomôcť otočiť sa priamo v brušku.

Angličanka Vanessa Fisher si veľmi priala porodiť svoje dieťatko prirodzene, žiaľ, krátko pred blížiacim sa pôrodom bolo stále otočené opačne, čiže panvou dolu. Budúca dvojnásobná mamička preto vyhľadala špecialistu, ktorý jej pomohol. Pozrite sa, ako!

Ak je bábätko nevhodne otočené, vo väčšine prípadov lekár odporučí cisársky rez. Niekedy sa však dá bábätku pomôcť otočiť sa hlavičkou dolu ešte predtým, ako sa vypýta na svet.

Vanessa sa najskôr snažila bábätku pomôcť rôznymi babskými radami, ale nič nezaberalo a ultrazvuk opäť ukázal, že bábätko je uložené zle. S manželom sa preto rozhodli, že vyskúšajú techniku ECV (external cephalic version), čo znamená otočenie bábätka do správnej polohy pomocou hmatu.

Pozrite si úžasné video, ktoré si do dnešného dňa pozrelo už viac ako 40-miliónov ľudí z celého sveta. Ide síce o dosť nepríjemný zákrok, ale mamička bola veľmi šťastná, že sa podaril a o necelý mesiac mohla vďaka nemu porodiť prirodzenou cestou.

Vyskúšali by ste tento zákrok aj vy, alebo by ste mali obavy?

Zdroj: youtube, cafemom.com

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:15 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:20 Bohatá zima s JOJkou
19:35 Prvé oddelenie II.
20:05 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:10 Detektív z Hongkongu
19:05 Kosti IV.
20:10 Dr. House VI.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VII.
19:40 Sníček
20:00 Príbehy dvoch myší II.
20:25 Robošváb II.
17:55 Touha zvítězit
20:15 FILM TÝDNE: Detektív z Hongkongu
22:10 Parker