Skoro jasno
20°
Bratislava
Urban
25.5.2022
Kvôli filmovej úlohe podstúpil extrémnu premenu: Spoznávate na FOTO známeho herca?
Zdielať na

Kvôli filmovej úlohe podstúpil extrémnu premenu: Spoznávate na FOTO známeho herca?

Zdroj: Profimedia

Aby herci dosiahli čo najväčšiu autenticitu svojej postavy, musia často prejsť veľkou premenou zovňajšku. V tomto prípade sa to podarilo na jednotku, súhlasíte?

Na titulnej fotografii nie je nikto iný, ako známy herec Daniel Radcliffe, ktorého najviac preslávila úloha Harryho Pottera. Našťastie, týmto sa jeho úspech neskončil a svoj mimoriadny herecký talent dokázal aj v ďalších skvelých filmoch a toto je jeden z nich!

Nenechajte si ujsť neuveriteľný skutočný príbeh o najodvážnejšom úteku z väzenia všetkých čias s Danielom Radcliffom v hlavnej úlohe. Pozrite si Útek z Pretórie už túto nedeľu o 20:35 na JOJke! 

Hviezdy kultového Harryho Pottera sa nedávno stretli pri príležitosti 20. výročia od nakrúcania prvej časti. Pre Daniela Radcliffa to bola postava, ktorej slávu už len ťažko prekoná, no našťastie sa mu okrem nesmelého hrdinu v okrúhlych okuliaroch podarilo zožať úspech aj v ďalších filmoch.

Po Harrym sa objavil vo viac ako dvadsiatke menších či väčších úloh. Ak ste sa filmom s týmto hercom vyhýbali, lebo ste mali obavu, že v ňom budete vidieť stále iba Harryho Pottera, film Útek z Pretórie si môžete pozrieť úplne bez obáv.

Daniel Radcliff si tu zahral aktivistu Tima Jenkina, ktorého neprávom odsúdili na dvanásť rokov najtvrdšieho väzenia. Herca kvôli tejto úlohe zmenili skutočne na nepoznanie. Dlhé vlasy, fúzy a imidž 70-tych rokov zabezpečili, že na malého čarodejníka určite zabudnete hneď od začiatku filmu.

Zaujímavosťou je, že nakrúcania v austrálskom Adelaide sa zúčastnil aj skutočný Jenkin, ktorý radil a pomáhal Danielovi Radcliffovi, aby ho stvárnil čo najdôveryhodnejšie. On sám sa vo filme objavil tiež a to ako komparzista v úlohe väzňa. Čo poviete, navnadili sme vás?

;t=18s

Súvisiace články

Najčítanejšie