Modelka s veľkosťou XS zostala z fotografa zhrozená: Neuveríte, čo od nej chcel!

Modelka s veľkosťou XS zostala z fotografa zhrozená: Neuveríte, čo od nej chcel! Zdroj: Instagram/Thewizardliz
Video belgickej modelky sa stalo virálne a šokovalo mnoho ľudí. Pozrite sa, čo jej pri fotení poradil fotograf. Ako by ste na jej mieste zareagovali vy?

Sympatická Lize (22) je známou influencerkou a na sociálnych sieťach vystupuje ako Thewizardliz. Keď dostala ponuku nafotiť modely pre známu módnu značku, s nadšením súhlasila, aj keď nie je profesionálnou modelkou.

Správanie fotografa ju šokovalo

Lize vošla do miestnosti, kde sa mala prezliecť do pripraveného outfitu a fotograf si ju premeral očami. Sucho jej poradil, aby do ďalšieho fotenia, ktoré malo byť o dva týždne, nič nejedla, aby bola chudšia.

Mladá žena nevedela, či naozaj dobre počula a zostala absolútne v šoku. Situácia bola pre ňu o to horšia, že sama v minulosti bojovala s poruchou príjmu potravy a vzhľadom na svoju výšku má stále miernu podváhu a nosí veľkosť XS, píše Daily Mail.

Vo videu, ktoré obletelo internet, fotografovi jasne povedala, čo si o jeho požiadavke či rade myslí. “Neuvedomujete si, že keby tu stála nejaká iná žena, ktorá si nie je istá svojim telom a vzhľadom, mohla by jej táto poznámka úplne zničiť život a zdravie,” povedala Lize a dodala, že práve kvôli takýmto ľuďom mladé dievčatá prestávajú jesť a privolávajú si kopec zdravotných problémov.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Thewizardliz (@thewizardlizz)

Influencerka s fotením nakoniec nesúhlasila a s modelingom nechce mať už viac nič spoločné. Svoje video zverejnila preto, aby mladé dievčatá aj celú spoločnosť upozornila na to, čo sa stále úplne bežne deje.

Spoločnosť, pre ktorú mala fotiť sa jej nakoniec ospravedlnila a fotografa ihneď vyhodili. 

"Jediný takýto komentár by mohol mladej dievčine zničiť celý život. Mohla by sa dostať do neistoty, začala by trpieť poruchou príjmu potravy a ďalšími problémami, ktorých by sa dlhé roky nedokázala zbaviť.

„Nenávidím, ako sa iní ľudia cítia oprávnení hovoriť niekomu, čo má robiť so svojim telom. Ľudia si zaslúžia cítiť sa hodnotní, krásni a milovaní. Mali by sme sa snažiť, aby to tak cítili aj ostatní, “ povedala na záver mladá žena, ktorá svojím postom otvorila oči aj mnohým rodičom mladých dievčat.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Thewizardliz (@thewizardlizz)

Zdroj: dailymail.co.uk, Instagram

TV Program

14:20 Dobrý ročník
16:50 Kočka na snowboarde
19:00 Krimi
15:55 Nemocnica
17:05 Mladé víno
19:10 Kinosála
13:55 Najdlhšia jazda
16:45 Malý kúsok raja II.
17:15 Malý kúsok raja II.
16:20 Chrumka a Čipsík I.
16:35 Macko Uško
16:45 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
14:30 Lovci dinosaurů
16:25 Psí veličenstvo
18:05 12 darů do života