Oto
5.12.2022
Čaputovej outfit na kráľovskom pohrebe rozdelil ľudí: Za TOTO ju Slovenky skritizovali
Zdielať na

Čaputovej outfit na kráľovskom pohrebe rozdelil ľudí: Za TOTO ju Slovenky skritizovali

Zdroj: TASR

V pondelok 19. septembra sa celý svet lúčil so zosnulou britskou panovníčkou Alžbetou II. Za našu krajinu sa rozlúčky a pohrebu zúčastnila prezidentka Zuzana Čaputová s partnerom.

Prezidentka Zuzana Čaputová a jej partner Juraj Rizman prileteli do Londýna už v nedeľu popoludní a medzi ich prvé zastávky patrila Westminsterská sála, kde vzdali úctu zosnulej panovníčke. Na druhý deň sa spoločne zúčastnili aj štátneho pohrebu, ktorý sa konal vo Westminsterskom opátstve v Londýne.

“Kráľovná Alžbeta II. celý svoj dlhý život zasvätila službe Britom a Commonwealthu. Bola nielen silnou ženou a štátničkou, ale aj veľkým zdrojom ľudskosti a inšpirácie. Jej oddanosť službe vlasti, jej vytrvalosť a pokoj, ktorý vyžarovala, si budeme navždy pamätať. S kráľovnou Alžbetou II. odchádza jedna veľká éra a v nej aj kus 20. storočia,” napísala Zuzana Čaputová na sociálnej sieti.  

“Je pre mňa cťou, že môžem reprezentovať Slovensko na týchto smútočných podujatiach, ktoré vzdávajú hold tejto výnimočnej žene a panovníčke,” povedala prezidentka pred odchodom na recepciu, ktorú organizoval nový kráľ Karol III. v Buckinghamskom paláci.

"Je tu zvláštna pietna slávnostná atmosféra. Záujem ľudí  prísť sa symbolicky rozlúčiť s kráľovnou, je obrovský," dodala Zuzana Čaputová, ktorá si na túto príležitosť zvolila decentné čierne šaty, ktoré jej veľmi pristali a zároveň spĺňali pravidlá predpísaného protokolu.

Ako to už býva, nie všetkým sa outfity prezidentky a jej partnera páčili. Pod ich spoločnou fotografiou sa začali hromadiť rôzne názory. Kým väčšina jej poďakovala za ukážkové reprezentovanie našej krajiny, iní si neodpustili kritiku a poriadne naložili aj jej partnerovi. 

Na Čaputovej outfite im najviac prekážala kabelka, ktorá vraj vyzerá ako po babke, no oveľa horšiu kritiku si vyslúžil jej partner, ktorý by sa mal podľa mnohých naučiť pózovať aspoň trochu prirodzenejšie. Niektorí si neodpustili poznámku, že im pripomína Lurcha z Addamsovcov či voskovú figurínu. 

Čo poviete na outfity prezidentky Zuzany Čaputovej a jej partnera Juraja Rizmana vy?

Instagram/zuzana_caputova

Súvisiace články

Najčítanejšie