U nás by jej kabát obdivovali, no v Kórei na Dominiku ľudia zazerali: Všetci tam totiž nosia TÚTO jednu bundu!

U nás by jej kabát obdivovali, no v Kórei na Dominiku ľudia zazerali: Všetci tam totiž nosia TÚTO jednu bundu! Zdroj: Instagram/dominika.sakmarova
Sympatická Slovenka Dominika žije so svojou rodinou v Južnej Kórei, kde je život úplne iný. Tu je dôkaz!

Vedeli by ste si predstaviť, že by ste sa na istý čas odsťahovali na opačný koniec sveta, navyše do krajiny, kde vládnu úplne iné zvyklosti? Presne to totiž urobila Dominika v rodinou. Už niekoľko rokov žije v Južnej Kórei, skadiaľ svojich fanúšikov pravidelne zásobuje zaujímavými aj vtipnými historkami. 

​Najnovšie si na mušku zobrala zimné oblečenie. Kým u nás chodia ženy v pestrofarebných bundách a kabátoch od výmyslu sveta, v Kórei by ste nič podobné nenašli! "Prišla zima a v Kórei prišiel čas na long padding jacket (v preklade dlhá páperová bunda, pozn. red ). Každý ho musí mať, aj keby nebolo na chleba. Však to tak aj niekedy je. Prezýva sa aj "lámač chrbta", akože rodičom to obrazne "zlomí chrbticu", keď chcú dieťaťu tento často drahý módny kúsok kúpiť," opísala kórejský trend Dominika. 

Zdroj: Instagram/dominika.sakmarova

Zdroj: Instagram/dominika.sakmarova

​Zaujímavé pritom je, že takmer všetci nosia na vlas rovnaký kúsok. Ak sa teda nedávno Dominika prešla po ulici v hnedom kabáte, vzbudzovala rozpačité reakcie. Druhou zaujímavosťou je, že kým vaše telo hrubá bunda zohreje, kórejské nohy v mrazoch trpia. "Ono z hľadiska módy, tento kúsok umožňuje nosiť pod vetrovkou oblečenie bez zmeny, ako po zvyšok roka. Tak nie je dôvod meniť topánky. Čiže to, čo ľudia nosia na nohách v lete, si berú aj teraz, keď je -15 °C," dodala. Šialené? Pre Slovákov určite!

Zdroj: Instagram/dominika.sakmarova

Zdroj: Instagram/dominika.sakmarova

Zdroj: instagram

TV Program

12:00 Noviny o 12:00
12:30 Top Star
12:50 Nové bývanie
11:30 Veľké upratovanie X.
12:50 Profesionáli VIII.
13:40 Simpsonovci XXVI.
11:50 Vražedné čísla VI.
13:05 Kosti X.
14:05 9-1-1: Texas
12:10 Dážďovečky
12:25 Krtko
12:30 Bolek a Lolek idú do sveta
11:30 Síla naděje
13:20 Můj šálek kávy
15:05 Za zavřenými dveřmi