Pochváľte sa dokonalými plážovými fotkami: Tieto triky používajú aj modelky!

Pochváľte sa dokonalými plážovými fotkami: Tieto triky používajú aj modelky! Zdroj: brightside.me
Nafotili ste desiatky fotografií na dovolenke, ale s tými v plavkách nikdy nie ste spokojné? Možno robíte niektorú z týchto chýb! Naučte sa, ako na to!

Tešíte sa na to, ako sa pochválite fotografiou z krásnej pláže na sociálnej sieti, ale keď sa pozriete lepšie, hneď si to rozmyslíte? Vyzerať super môžete aj bez dokonalých kriviek, stačí poznať tie správne pózy a nerobiť tieto chyby!

Nohy v jednej línii

Ak sa fotíte v tejto polohe a necháte si nohy v jednej úrovni, vytvoríte dojem „širokej nohy.“ Úplne iný výsledok dosiahnete, ak jednu nohu posuniete vyššie.

Zdroj: brightside.me

Kolená smerom k fotoaparátu

Keď kolená smerujú k fotoaparátu, telo a končatiny sa opticky skrátia. Správna poloha, ktorá zvýrazní vaše krivky, je, keď telo a nohy natočíte mierne bokom. Pozor aj na vystretý chrbát. 

Zdroj: brightside.me

​Pohľad zhora

Pohľad zhora narušuje proporcie tváre. Krk zmizne a aj zvyšok tela pôsobí ťažšie. Snažte sa fotografovať na úrovni očí. Tým sa udržia proporcie a krk bude jasne vidieť.

Zdroj: brightside.me

Príliš blízko k vode

Ak sa odfotíte tak, že bude brada príliš blízko k vode, krk zmizne a rozmery tváre sa deformujú. Medzi bradu a vodu by malo byť aspoň 10-15 centimetrov, vtedy bude krk  jasne vidieť a vynikne celá tvár. 

Zdroj: brightside.me

Na kolenách

Táto póza spôsobí, že váš pás a spodná časť nôh doslova zmizne. Vyzerá to zle a neprirodzene. Ukážte nohy z boku a vyniknú vaše pekné krivky.

Zdroj: brightside.me

Ako vojak

Táto póza zbavuje telo kriviek, nevyzerá nikdy dobre. Stačí, ak telo mierne vytočíte, jednu nohu dáte vpred a mierne ju zohnete. Výsledok bude perfektný, budete vyzerať vyššie a štíhlejšie. 

Zdroj: brightside.me

Kolená blízko hrudníka

Takto určite nie! Čím bližšie sú nohy k hrudníku, tým viac narúšajú proporcie tela. Opäť pomôže ukázať nohy, natočiť ich zboku a nenechať ich v jednej úrovni.

Zdroj: brightside.me

​Opieranie

Keď si podopierate pri fotografovaní hlavu, vyzeráte unavene a celkový dojem nie je dobrý. Skúste sa podoprieť skôr o ležadlo, pričom si nohy uložte bokom a vrchnú časť tela držte vzpriamene.

Zdroj: brightside.me

Pozor na chrbát

Pozor na správne držanie tela a to úplne pri každom zábere. Vystretý chrbát a vypnutý hrudník vám okamžite pomôže k lepšiemu výsledku a to nielen pri fotení!

Zdroj: brightside.me

Nezabúdajte, že okrem správnej pózy je na pekný záber dôležitá aj správna emócia a výraz vašej tváre! 

Zdroj: brightside.me

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

11:35 Len trošku šťastia
13:40 Bobule
15:50 NOVÁ ZÁHRADA
12:15 VŠETKO ČO MÁM RÁD
13:15 VLCI
14:10 VLCI
12:05 Kardashianky a ich rodina
13:20 V.I.P. vraždy
14:45 INKOGNITO
12:25 Oskar v balóne
12:45 Kikirikí
12:50 Medzi nami zvieratkami
12:10 Holka k sežrání
13:50 Pozlátko Hollywoodu
15:25 Můj šálek kávy