Pochváľte sa dokonalými plážovými fotkami: Tieto triky používajú aj modelky!

Pochváľte sa dokonalými plážovými fotkami: Tieto triky používajú aj modelky! Zdroj: brightside.me
Nafotili ste desiatky fotografií na dovolenke, ale s tými v plavkách nikdy nie ste spokojné? Možno robíte niektorú z týchto chýb! Naučte sa, ako na to!

Tešíte sa na to, ako sa pochválite fotografiou z krásnej pláže na sociálnej sieti, ale keď sa pozriete lepšie, hneď si to rozmyslíte? Vyzerať super môžete aj bez dokonalých kriviek, stačí poznať tie správne pózy a nerobiť tieto chyby!

Nohy v jednej línii

Ak sa fotíte v tejto polohe a necháte si nohy v jednej úrovni, vytvoríte dojem „širokej nohy.“ Úplne iný výsledok dosiahnete, ak jednu nohu posuniete vyššie.

Zdroj: brightside.me

Kolená smerom k fotoaparátu

Keď kolená smerujú k fotoaparátu, telo a končatiny sa opticky skrátia. Správna poloha, ktorá zvýrazní vaše krivky, je, keď telo a nohy natočíte mierne bokom. Pozor aj na vystretý chrbát. 

Zdroj: brightside.me

​Pohľad zhora

Pohľad zhora narušuje proporcie tváre. Krk zmizne a aj zvyšok tela pôsobí ťažšie. Snažte sa fotografovať na úrovni očí. Tým sa udržia proporcie a krk bude jasne vidieť.

Zdroj: brightside.me

Príliš blízko k vode

Ak sa odfotíte tak, že bude brada príliš blízko k vode, krk zmizne a rozmery tváre sa deformujú. Medzi bradu a vodu by malo byť aspoň 10-15 centimetrov, vtedy bude krk  jasne vidieť a vynikne celá tvár. 

Zdroj: brightside.me

Na kolenách

Táto póza spôsobí, že váš pás a spodná časť nôh doslova zmizne. Vyzerá to zle a neprirodzene. Ukážte nohy z boku a vyniknú vaše pekné krivky.

Zdroj: brightside.me

Ako vojak

Táto póza zbavuje telo kriviek, nevyzerá nikdy dobre. Stačí, ak telo mierne vytočíte, jednu nohu dáte vpred a mierne ju zohnete. Výsledok bude perfektný, budete vyzerať vyššie a štíhlejšie. 

Zdroj: brightside.me

Kolená blízko hrudníka

Takto určite nie! Čím bližšie sú nohy k hrudníku, tým viac narúšajú proporcie tela. Opäť pomôže ukázať nohy, natočiť ich zboku a nenechať ich v jednej úrovni.

Zdroj: brightside.me

​Opieranie

Keď si podopierate pri fotografovaní hlavu, vyzeráte unavene a celkový dojem nie je dobrý. Skúste sa podoprieť skôr o ležadlo, pričom si nohy uložte bokom a vrchnú časť tela držte vzpriamene.

Zdroj: brightside.me

Pozor na chrbát

Pozor na správne držanie tela a to úplne pri každom zábere. Vystretý chrbát a vypnutý hrudník vám okamžite pomôže k lepšiemu výsledku a to nielen pri fotení!

Zdroj: brightside.me

Nezabúdajte, že okrem správnej pózy je na pekný záber dôležitá aj správna emócia a výraz vašej tváre! 

Zdroj: brightside.me

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:55 Krimi
06:30 Noviny TV JOJ
06:05 Ninja Factor USA IV.
06:50 Simpsonovci XXIV.
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:10 TOP STAR
05:25 PÁLI VÁM TO
06:15 NOVÉ BÝVANIE
05:20 Robošváb IV.
05:45 Sherm a jeho mikróby
06:00 Tučniak Pecola
05:55 Ríše hraček
07:35 Neřízená střela
09:20 V tátově stínu