10 jednoduchých vecí, ktoré robia štýlové ženy: Naučte sa ich tiež!

18.04.2017 07:00 Preženu.sk Top trendy
10 jednoduchých vecí, ktoré robia štýlové ženy: Naučte sa ich tiež! Zdroj: Profimedia
Mať perfektný štýl, ktorým každého oslníte, nie je až také ťažké. Osvojte si desať jednoduchých návykov, ktoré vaše každodenné outfity zmenia na módnu záležitosť.

Príprava oblečenia pred spaním

Byť ráno perfektne zladená nie je žiadna veľká veda, zvládnete to aj keď musíte vstávať veľmi skoro. Stačí, keď si outfit pripravíte už večer. Okrem toho, že sa vyhnete príšernému rannému zhonu, budete mať istotu, že si narýchlo neoblečiete niečo, v čom sa budete celý deň cítiť nesvoja.

Výber spodnej bielizne

Štýlové ženy vedia, že vhodne zvolená a dokonale padnúca bielizeň je základ. Nebojte sa nosiť aj tvarovaciu bielizeň, ktorá je v poslednej dobe dokonca veľmi módna. K jej noseniu sa priznalo mnoho svetových celebrít, tak prečo to nevyskúšať tiež? Možno si aj vďaka tvarovacej bielizni trúfnete na niektoré odvážnejšie kúsky.

Zdroj: Profimedia

​Noste len to, čo vám sadne

Snáď každá z nás má v šatníku kúsky, ktoré berie na milosť, aj keď sú veľké, alebo naopak malé. Nostalgia do ženskej skrine nepatrí, to si pamätajte. Vždy noste len to, čo vám perfektne padne a v čom sa cítite svoja a sebavedomá. Nevhodného i keď obľúbeného oblečenia sa zbavte čím skôr a miesto po ňom nahraďte niekoľkými novými basic kúskami, ktoré si zamilujete a vynosíte ich na mnoho spôsobov.

Jeden kúsok musí dominovať

Naučte sa zostavovať si outfity tak, aby bolo evidentné, ktorý kúsok celému modelu dominuje. Nemusí to byť nutne kabát alebo napríklad sukňa, pokojne svoj outfit postavte aj na kvalitnej koženej kabelke alebo nápadnom náhrdelníku.

Zdroj: Profimedia

​Opatrne s doplnkami

Vhodne zvolené doplnky dokážu posunúť každý outfit o level vyššie. Musíte sa však naučiť, kde sú hranice. Postavte sa pred zrkadlo a uistite sa, že naozaj potrebujete k výraznému klobúku ešte nápadné visiace náušnice. Ak si svojou voľbou nie ste istá, jeden z doplnkov radšej vynechajte. Menej je aj v tomto prípade viac!

Hľadajte inšpiráciu

Každá štýlová žena sa neustále inšpiruje, skúša a učí sa nové veci. Sledovať na sociálnych sieťach módne ikony a inšpirovať sa ich vycibreným štýlom rozhodne nie je žiadna hanba. Naopak, vďaka mapovaniu zahraničnej módy sa môžete v mnohom odlíšiť, a vystúpiť tak z davu.

Zdroj: Profimedia

​Obliekajte sa podľa počasia

Skôr, ako ráno vyrazíte do práce, uistite sa, že vaše oblečenie zodpovedá aktuálnemu počasiu. Lietať vonku v otvorených sandáloch, keď sú všetci ostatní oblečení do kabátov, alebo mať slamený klobúk, keď je vonku zima a prší, je bezpochyby výrazný módny prešľap.

Oblečenie skladujte správne

Štýlové ženy sa už dávno naučili, že nechať pohodenú hodvábnu blúzku len tak na stoličke alebo na dne skrine nie je vhodné. Ak vám na vašom vzhľade záleží, musíte sa o svoje oblečenie tiež patrične starať. Nájdite si každý deň 5-10 minút na svoju skriňu a udržujte si v nej poriadok. Uvidíte, ako si dokonale uprataný šatník zamilujete!

Zdroj: Profimedia

Podpätky alebo pohodlie?

Štýlová žena je zároveň aj elegantná a múdra, a preto vie, kedy sa hodí nosiť topánky na podpätku, a kedy sú vhodnejšie topánky s plochou podrážkou. Pri prechádzke mestom alebo v parku, budete v ihličkových podpätkoch skôr na smiech. Rovnako nevhodné je prísť v balerínkach na ples, či špeciálnu spoločenskú udalosť.

Krabička prvej pomoci

Ženy, ktoré majú vycibrený módny štýl, sú vždy pripravené na drobné nehody. Nosia pri sebe náplasť, keby ich nové topánky príliš otlačili, spínací špendlík, keby ich zradil zips, alebo malé „šitíčko,“ keby im odpadol gombík. Byť vždy pripravená na drobné nehody sa naozaj vypláca. Naučte sa to aj vy!

Zdroj: prozeny.blesk.cz

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:10 POLICAJTI V AKCII
05:45 Vyvolení - Dom snov
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:40 Ochranca II.
05:30 POLICAJTI V AKCII
06:15 Profesionáli III.
06:55 Panelák
05:05 Robošváb
05:30 Sherm a jeho mikróby
05:45 Bobove dobrodružstvá na pláži
06:15 Asterix: Sídliště bohů
07:50 Švihák ajťák
09:35 Holka k sežrání