Nový topánkový HIT? Celebrity nosia o číslo väčšie lodičky! Tušíte prečo?

Nový topánkový HIT? Celebrity nosia o číslo väčšie lodičky! Tušíte prečo? Zdroj: Pinterest/brightside.me
Možno ste si všimli, že mnohé známe dámy sa objavujú v spoločnosti v topánkach, ktoré sú im na prvý pohľad veľké. Ide o módny výstrelok, alebo je za tým niečo iné?

Ak ste sledovali slávnostné odovzdávanie Oscarov, možno ste si pri detailnejších záberoch všimli nielen krásne róby, ale aj topánky svetových celebrít. Bystrému oku určite neuniklo, že mnohé z nich volia minimálne o číslo väčšie modely. Žiadny módny trend za tým nehľadajte! Toto sú pravé dôvody!

Prečo nosia celebrity väčšie lodičky?

Mnoho hollywoodskych hviezd nosí na slávnostné udalosti topánky na podpätku, ktoré sú zhruba o jedno číslo väčšie. Ak ste už strávili vo vysokých podpätkoch ples, svadbu, alebo niekoľkohodinovú udalosť, viete, že nohy majú tendenciu opúchať.

Práve väčšie lodičky sú spôsobom, ako svoje chodidlá ochrániť pred opuchmi a pľuzgiermi. Väčšia topánka vás nebude omínať a tlačiť a zostane tak priestor aj pre prípad, že chodidlá opuchnú. Týmto spôsobom si celebrity zabezpečujú väčšie pohodlie, zabránia bolestiam a tiež sa ochránia pred chronickými problémami s nohami v neskoršom veku.

Zdroj: pinterest.com

​Čo robiť, aby sa v nich nohy nekĺzali?

Aby ste zabránili kĺzaniu nôh vo väčších lodičkách, stačí do nich vložiť silinkónové vložky, ktoré tomu zabránia. Tento jednoduchý trik vám zabezpečí pohodlie a pevné nohy, ktoré nebudú trpieť. Ďalšou možnosťou, ktorú využívajú aj známe dámy, je obojstranná lepiaca páska, ktorá nohy rovnako dobre udrží.

Trik s väčšími topánkami využívali známe dámy aj v minulosti, snažili sa však zakrývať ich dlhými róbami. Dnes tento trik prerástol už takmer do módneho trendu a hollywoodske krásky ho bez problémov odhaľujú. Vyskúšate to tiež?

Zdroj: pinterest.com

Zdroj: health.com, brightside.me

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

15:30 Vražedné čísla
16:30 Dr. Dokonalý
17:30 NOVINY
15:55 Simpsonovci IV.
16:25 Simpsonovci IV.
16:55 Simpsonovci IV.
16:00 Vražedné Miami II.
16:55 Presne takto o rok
17:55 Súdna sieň
16:10 Ocko hrdina
16:20 Rybičky Flip a Flap
16:20 Máša a medveď III.
14:50 Blbec k večeři
16:55 Příliš pozdě na loučení
18:35 Životy svatých 2/2