5 dôvodov, prečo máte MASTNÚ pleť: Často si to spôsobujete sami!

30.03.2016 12:08 Preženu.sk Top trendy
5 dôvodov, prečo máte MASTNÚ pleť: Často si to spôsobujete sami! Zdroj: Thinkstockphotos
Vyrážky, upchaté póry, nepríjemné akné. Ak sú vám tieto problémy dobre známe, patríte k ľuďom s problematickou pleťou. Neviňte za to iba svoje gény, často si tieto neduhy spôsobujeme sami!

Za problematickú pleť môže náš vlastný kožný maz, odumreté bunky a nečistoty z vonkajšieho prostredia. Mix tohto všetkého sa usádza v póroch, upcháva ich a nepríjemnosti sú na svete. Za tento stav však často môžu naše zlé návyky a nesprávna starostlivosť o pokožku. Čo je teda najčastejšou príčinou problémov s pleťou?

Nadmerné čistenie pleti

V snahe zbaviť sa kožného mazu to mnoho z nás s umývaním tváre a čistením pleti veľmi preháňa. Týmto spôsobom môže dôjsť k neprimeranému vysušeniu pokožky, ktorá sa potom bráni nadmerným produkovaním kožného mazu. To znamená, že dosiahnete presne to, čomu ste chceli zabrániť – lesklú a mastnú pokožku posiatu vyrážkami a upchatými pórmi.

Mliečne výrobky

Nie je tajomstvom, že vyprážané a mastné jedlá majú nepriaznivý vplyv na našu pleť. Aj mliečne výrobky však môžu spôsobovať upchávanie pórov. Dôvodom je, že mliečne produkty, hoci sú naturálne, obsahujú prírodné hormóny. Okrem toho sú tiež zdrojom cukru, čo môže zvýšiť váš glykemický index.

Zdroj: Profimedia

Hormóny

Určite ste si všimli, že vaša pleť v priebehu mesiaca prechádza istými zmenami. Tie sú viditeľné najmä počas menštruácie, kedy sa na našej tvári často objavia vyrážky a pokožka je mastnejšia. Pred menštruáciou a počas nej by ste preto mali svojej pleti venovať väčšiu pozornosť, pravidelne ju čistiť a ošetrovať, aby ste predišli nepríjemnostiam.

Kozmetické produkty

Ak máte problematickú pleť, je dôležité, aby ste si dôkladne preštudovali ingrediencie, ktoré obsahujú vaše kozmetické produkty. Aj tie môžu totiž podporovať mastenie pleti a tým pádom aj vznik vyrážok a upchatých pórov. Ak sa vyhnete „ťažkým“ a hutným produktom, pokožke tak umožníte lepšie dýchať a zabránite nadmernej produkcii kožného mazu. Siahnite po ľahkých výrobkoch, ktoré neobsahujú olej.

Zdroj: Profimedia

Gény

Samozrejme, aj gény zohrávajú v kvalite našej pleti významnú úlohu. Level aktivity mazových žliaz je u každého jedinca iný. Môžu za to naše gény, nedokážeme to teda nijakým spôsobom ovplyvniť. Môžeme si však pomôcť správnou a dôkladnou starostlivosťou, za ktorú sa vám vaša pleť určite odvďačí.  

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

05:50 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
07:10 Dr. Dolittle 3
05:20 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:25 Chytrák a dvaja spoločníci
05:25 Staroveké proroctvo
06:05 Keď je pečenie umenie III.
06:35 Keď je pečenie umenie III.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:10 S láskou, Rosie
07:05 Vášeň mezi řádky
09:05 Perfektní prázdniny