DYMOVÉ OBOČIE je veľkým hitom: Spoznajte tajomstvo prirodzeného looku!

18.03.2016 13:33 Preženu.sk Top trendy
DYMOVÉ OBOČIE je veľkým hitom: Spoznajte tajomstvo prirodzeného looku! Zdroj: Profimedia
Bez správne vytvarovaného a upraveného obočia nebude váš make-up nikdy dokonalý. Zabudnite na výrazné definované oblúky, najnovším trendom je totiž dymové obočie!

Smokey eyes, teda dymové líčenie očí, ktoré je veľmi populárne, pozná zrejme každá z nás. Táto technika sa najnovšie využíva aj pri zvýraznení obočia a výsledkom je veľmi prirodzený vzhľad bez viditeľných línií.

Presne definované obočie je teda momentálne out. Cieľom dymového líčenia je jemne zvýrazniť obočie tak, aby nebolo vidieť, že je nalíčené. Obrovskou výhodou je, že si vyžaduje oveľa menej času a trpezlivosti ako líčenie s presnými líniami.

Zdroj: Profimedia

Ako na to?

Aj keď sa vám s ceruzkou na obočie možno pracuje ľahšie, želaný efekt dymového líčenia lepšie dosiahnete tieňom. Vyberte si farbu, ktorá zodpovedá odtieňu vášho obočia, nepoužívajte tmavšie tiene.

Zdroj: Profimedia

Základom tejto techniky je dokonalé rozmazanie. To znamená, že pomocou kozmetického štetca na obočie by ste mali tieň rozmazávať dovtedy, kým nebudú viditeľné žiadne línie a zhluky koncentrovaného pigmentu.

Zdroj: Profimedia

Držte sa pravidla troch štvrtín. Sústreďte sa na vonkajšiu časť svojho obočia a pri zvýrazňovaní prvej štvrtiny majte veľmi ľahkú ruku. Chĺpky sú na tomto mieste prirodzene redšie, preto sa pokúste zachovať tento naturálny vzhľad.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

05:50 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
07:10 Dr. Dolittle 3
05:20 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:25 Chytrák a dvaja spoločníci
05:25 Staroveké proroctvo
06:05 Keď je pečenie umenie III.
06:35 Keď je pečenie umenie III.
05:45 Ruby z dúhy I.
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
06:05 Bob staviteľ
05:10 S láskou, Rosie
07:05 Vášeň mezi řádky
09:05 Perfektní prázdniny