CHYBA pri umývaní tváre, ktorú robíme všetky: Takto si ničíte pleť!

24.02.2016 12:08 Preženu.sk Top trendy
CHYBA pri umývaní tváre, ktorú robíme všetky: Takto si ničíte pleť! Zdroj: Profimedia
Čistenie tváre ráno a večer je základom starostlivosti o pleť. Ak si ju však umývate v sprche, svojej pokožke nerobíte žiadnu láskavosť, práve naopak.

Kto nemiluje ten pocit, keď si nechá v sprche prúdiť vodu na svoju tvár? Ak to máte vo zvyku aj vy, mali by ste vedieť, že tlak a teplo spôsobujú poškodenie pleti.

„Mnoho ľudí si umýva tvár v sprche pod prúdom vody, ktorá má rovnakú teplotu a tlak ako pri umývaní tela. To však nie je dobrý nápad. Horúca sprcha môže poškodiť jemné cievky, ktoré sú potom na tvári viditeľné a spôsobiť rôzne ochorenia pokožky,“ hovorí expertka v starostlivosti o pleť Kaye Scott pre Daily Mail.

Zdroj: Profimedia

Nepríjemné dôsledky

Ďalší dermatológovia súhlasia s tým, že týmto spôsobom sa zbavujeme prírodných olejov, ktoré chránia našu pleť. Výsledkom je suchá, podráždená a začervenaná pokožka s rozšírenými cievkami. Najlepší spôsob, ako sa starať o svoju pleť, je opláchnuť tvár nad umývadlom vlažnou (nie teplou!) vodou.

Zdroj: Profimedia

Pokožka sa vám odvďačí

Ak sa v sprche vyhnete prúdeniu vody na tvár, ušetríte si tak mnoho nepríjemností spojených so zdravím vašej pleti. Navyše sa už nestane, že by vám šampón či kondicionér stekal po tvári, čo môže takisto viesť k vysušovaniu a podráždeniu pokožky.

Obetujte preto tri minúty navyše a tvár si po sprche umyte nad umývadlom. Skvelým trikom je na záver ju opláchnuť studenou vodou, vďaka čomu sa póry lepšie uzavrú a navyše tak stimulujete krvný obeh.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

05:50 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
07:10 Dr. Dolittle 3
05:20 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:25 Chytrák a dvaja spoločníci
05:25 Staroveké proroctvo
06:05 Keď je pečenie umenie III.
06:35 Keď je pečenie umenie III.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:10 S láskou, Rosie
07:05 Vášeň mezi řádky
09:05 Perfektní prázdniny