Beauty tipy: Ako dosiahnuť, aby KOREKTOR pod očami vydržal celý deň?

28.01.2016 15:27 Preženu.sk Top trendy

Beauty tipy: Ako dosiahnuť, aby KOREKTOR pod očami vydržal celý deň?

Zakrývanie kruhov pod očami je vždy veľkou výzvou. V lete sa korektor roztápa, v zime sa zase usádza v drobných vráskach a pokožka pôsobí sucho. Ako s ním teda pracovať, aby zamaskoval nedostatky a vydržal bezchybný celý deň?

V zimnom období je veľmi dôležité, aby ste si predtým, ako pôjdete spať, oblasť pod očami ošetrili hydratačným očným krémom. Ráno ho nahraďte ľahším rozjasňujúcim krémom, ktorý poslúži ako báza pod korektor.

Vyberte vhodný korektor

Po tom, ako pokožka absorbuje krém, čo zvyčajne trvá 10 až 15 minút, aplikujte pod oči tekutý korektor, ktorý je o jeden odtieň svetlejší ako vaša pokožka. Mal by byť „poddajnejší“ a lepšie odrážať svetlo ako hustý a nepriehľadný korektor, ktorý používate na ostatné časti tváre, odporúčajú svetoví vizážisti.

Zdroj: Profimedia

TIP: Nezabudnite, že tmavé kruhy pod očami sfarbené do fialova najlepšie neutralizuje žltá farba, tie so zeleným tónom dokonale prekryje korektor s ružovkastým nádychom alebo odtieňom do červena.

Ako na to?

Korektor naneste pod oči malými „pomlčkami“ smerom od nosa a rozotrite ho dostratena pomocou kozmetického štetca či špongie na make-up alebo ho jemne vklepkajte prstami. Na záver aplikujte čo najtenšiu vrstvu transparentného púdru, ktorý korektor zafixuje. Vďaka týmto krokom predídete rozmazávaniu či usadzovaniu korektora, čo patrí k najčastejším problémom pri jeho používaní.

Vo videu uvidíte presný návod, ako naniesť korektor tak, aby vám vydržal perfektný celý deň.

TV Program

21:50 INKOGNITO
23:00 Myšlienky vraha IV.
23:55 Profesionáli II.
22:20 V divočine s Bearom Gryllsom
23:20 OKTAGON - VÝZVA IV.
00:30 Život po ľuďoch
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VIII.
22:55 ŽREBOVANIE
23:05 Kravaťáci VII.
22:20 Požiarnik Sam X.
22:35 Zabi nudu! II.
22:40 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
22:15 Alibi na klíč
23:55 Všechny prachy světa
02:00 Politické kruhy