Minimalizmus a jeho nadčasové čaro: Jednoduchosť pristane každej!

20.11.2015 11:48 Preženu.sk Top trendy
Minimalizmus a jeho nadčasové čaro: Jednoduchosť pristane každej! Zdroj: Niki Bankovich
Niekedy je menej viac. Stavte na rafinovaný minimalistický štýl a vyťažte z minima maximum!

Jednoduché strihy, čisté línie, neutrálne farby. To všetko patrí k minimalizmu, ktorý má svojich verných nadšencov. Hoci preferujete iný štýl, možno vďaka stylistke Kataríne Bajusovej zistíte, že aj jednoduchosť má svoje čaro.

Minimalizmus vám zjednoduší život

Ja ho jednoducho milujem, a čo vy? Nech to znie ako klišé, no v jednoduchosti je krása. Platí to dnes, platilo to v minulosti a  s veľkou pravdepodobnosťou to bude platiť navždy. Keďže hlavnou črtou tohto štýlu je čistota tvaru, jednoduchosť farieb a línií, nepochybne vám zjednoduší život. Minimálne skráti tie ranné hodiny postávaním pred skriňou s nekonečnou dilemou, čo na seba.

Zdroj: Niki Bankovich

Tentoraz som teda vynechala všetky ozdoby, vzory a ostatné nadbytočné prvky. Výsledkom je tento jednoduchý outfit, ktorý je zložený len z jednofarebných kúskov oblečenia.

Zdroj: Niki Bankovich

Kombinovala som tlmenú staroružovú farbu s elegantnou čiernou. V tomto elegantno - ležérnom outfite sa jednoducho cítim výborne. Okrem toho, každý jeden kúsok je aj samostatne veľmi ľahko kombinovateľný.  

Zdroj: Niki Bankovich

Zaujímavým prvkom outfitu je blúzka s výraznejšou viazankou, trendy veľký klobúk a semišový ruksak so strapcami. Bižutériu som tu využila len v minimálnej miere, a to v podobe drobných náušníc. Na nôžky som volila (ne)poslušné tenisky so skrytou platformou, ale to už je iná téma.

Zdroj: Niki Bankovich

Je veľká škoda, že drvivá väčšina slovenských žien považuje minimalizmus za fádny a nudný. Opak je pravdou, je veľmi rafinovaný a zmyselný. Ak ho zvládnete, potom sa môžete posunúť o level vyššie. A určite sa vám to podarí, minimalizmus totiž pristane každému.

Zdroj: Niki Bankovich

Zabudnite teda na preplnené skrine, výpredajové kúsky za každú cenu, zbytočne vyhodené peniaze a majte vždy na pamäti: Menej je viac!

MUAH: Rea Polakovič

Viac inšpirácie nájdete na facebookovej stránke Katarina Bajusova - Fashion Stylist.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

11:00 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
10:35 Dovidenia, stará mama! II.
11:35 Áno, šéfe USA II.
12:30 NA CHALUPE
10:45 Nákupné maniačky
11:55 UHÁDNI MÔJ VEK
12:50 Hawaii 5.0 VIII.
10:50 Jahôdka a jej kamaráti I.
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Kúzlovanie
09:50 Lagerfeld - důvěrné
11:25 Dívka z románu
13:10 Okruh