Vynechávate hydratačný krém? Vytvárate si vrásky, akné, a kazíte aj líčenie

03.11.2015 10:18 Preženu.sk Top trendy
Vynechávate hydratačný krém? Vytvárate si vrásky, akné, a kazíte aj líčenie Zdroj: Profimedia
Všade počúvate, aké je dôležité používať hydratačný krém, ale viete presne prečo? Ak ho budete vynechávať, môžete si spôsobiť poriadne starosti s pleťou.

Pravidelné používanie kvalitného hydratačného krému je jeden zo základných krokov ku krásnej pokožke. Prečítajte si, čo všetko spôsobíte svojej pleti, ak ho budete vynechávať.

1. Vyrábate si nové vrásky

Tvorba predčasných vrások je najzásadnejšia vec, ktorá sa pri vynechávaní hydratačnej starostlivosti udeje. Vrstva krému vašu pleť nielen vyživuje, ale vytvára na nej aj neviditeľnú bariéru, ktorá pleť chráni voči vonkajším vplyvom. Bez krému zostane suchá a zraniteľná, a tak na ňu vonkajšie vplyvy, ako sú chlad, smog, alebo klimatizácia, pôsobia rýchlejšie. Dôsledkom je potom strata kolagénu, pružnosti a rýchlejšie starnutie s tvorbou hlbších vrások.

Zdroj: Profimedia

2. Prehlbujete už vzniknuté vrásky

Okrem vzniku nových vrások, si nedostatočnou hydratáciou prehlbujete tie, ktoré sa už na tvári vytvorili. Vysušená pokožka, ktorá doslova volá po zvlhčení, má vlastnosť opticky zvýrazniť každú ryhu na vašej tvári. Túžite po opaku? Zožeňte si čím skôr hydratačný krém s obsahom kyseliny hyaluronovej, ktorá pleť “napumpuje.”

3. Spôsobujete začervenanie a lúpanie pokožky

Zvlášť v chladnejšom období, keď prechádzate zo zimy do vykúrených priestorov, v najhoršom prípade klimatizovaných miestností, je potrebné vašu pokožku chrániť. Pokiaľ jej nezabezpečíte dôkladnú ochranu v podobe ochranného hydratačného krému, bude reagovať začervenaním, pálením a na niektorých miestach sa začne vysušovať a lúpať. Najčastejšie sa môžu podobné prejavy objaviť na nose, čele a v okolí pier.

4. Zhoršujete si akné

Vynechávate pred líčením denný krém, aby ste na pleti nemali príliš veľa kozmetických prípravkov? Ak si myslíte, že týmto spôsobom si problematickú pleť chránite, dosiahnete pravý opak. Dehydrovaná pokožka má totiž tendenciu produkovať nadmerné množstvo mazu a výsledkom bude prehnane mastiaca sa pleť s nepríjemným akné, ktoré sa bude takto len zhoršovať. 

Zdroj: Profimedia

5. Kazíte si make-up

Hydratačný krém je základom pod každé líčenie a to aj v prípade, že používate make-up na olejovej báze. Krém má totiž schopnosť zjednotiť pokožku tváre a vyhladiť drobné mimické vrásky. Naviac, k takémuto podkladu make-up, či BB krém lepšie “sadne”, nebudú sa tak zvýrazňovať suché miesta, dlhšie vydrží a nebude mať tendenciu zaliezať do vrások už po pár hodinách. Najlepší výsledok dosiahnete, keď po nanesení hydratačného krému počkáte aspoň 5 minút, aby sa dokonale vsiakol, a až potom budete pokračovať v líčení.

Zdroj: prozeny.blesk.cz

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

11:35 Siedmy syn
13:35 Polnočná láska
15:50 NOVÁ ZÁHRADA
10:40 Brácha za všechny peníze
12:50 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
14:10 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
10:50 Dr. Dokonalý
11:55 Dr. Dokonalý
12:50 Dr. Dokonalý
11:45 Bob staviteľ
11:55 Medzi nami zvieratkami
12:00 Maxipes Fík
10:10 Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
12:15 Před půlnocí
14:15 Továrna na sny