Aký účes vám pristane podľa typu vašej tváre? Vyberte si zo zoznamu!

23.10.2015 15:19 Preženu.sk Top trendy
Aký účes vám pristane podľa typu vašej tváre? Vyberte si zo zoznamu! Zdroj: xmag.me
Máte vyšie čelo, alebo vás trápi široká brada? Vaše proporcie na tvári by ste však mali využiť vo svoj prospech. Ak budete vedieť, aký typ tváre máte, jednoduchšie zistíte, aký učes vám pristane.

Nielen líčenie, ale aj strih vlasov dokáže zvýrazniť alebo práve naopak zjemniť črty tváre. Vaša koruna krásy dokáže zmeniť celkový vzhľad vašej osobnosti. Preto by ste si mali v prvom rade správne určiť typ tváre a ďalej vybrať strih, ktorý by vám ju nedeformoval. Ale práve naopak, zvýraznil tie črty, ktoré chcete.

Oválna tvár

Zdroj: xmag.me

Tento typ tváre je považovaný za ideálny. Dĺžka je vtedy dvojnásobkom šírky – ide teda o symetrický typ tváre. Oválna tvár sa vyznačuje vydutými lícnymi kosťami, primerane vysokým čelom a úzkou bradou. A keďže je tento typ tváre ideálny, dovoliť si môžete akýkoľvek účes. Pristane vám krátky strih, dlhé vlasy alebo extravagantný účes. A rovnako vaša tvár vyzerá výborne aj s ofinou.

Okrúhla tvár

Zdroj: xmag.me

Hlavným znakom okrúhlej tváre je približne rovnaká dĺžka aj šírka tváre. Vyznačuje sa okrúhlejšími lícami, krátkym čelom a menej výraznou bradou. Ideálny účes pre okrúhlu tvár je taký, ktorý sa koncentruje po stranách tváre a dokáže tak jemne prekryť výraznejšie partie. Ideálny strih je bop alebo mikádo, prípadne dlhé a polodlhé vlasy. Ideálna je pre vás „postupka“- vlasy do postupna zjemnia vaše črty. Keď majú vlasy rovnakú dĺžku, vedie to k vzhľadu plnšej tváre.

Hranatá tvár (kosoštvorcová)

Zdroj: xmag.me

Črty tohto druhu tváre sú ostré, a preto by ste ich mali zjemniť. Hrany zvýrazňuje masívna brada a sánka. Pre hranatú tvár je najvhodnejší strih s rovnou ofinou. Tá tak zjemní celkov pôsobenie tváre. Dĺžka vlasov  nie je fixná, pokojne si môžete dopriať dlhšie alebo kratšie.

Srdcová tvár

Zdroj: xmag.me

Ak ste majiteľkou tváre, ktorá má formu srdca, tak máte vysoké čelo, ktoré sa zvyčajne rozširuje do jeho rohov. Smerom dolu sa tvár zužuje. Charakteristické sú úzke lícne kosti a veľmi výrazná bradu. Ideálny strih pre tento typ tváre je ofina, ktorá opticky celú tvár zjemní. Môžete si dovoliť dlhšie aj kratšie strihy vlasov. Tak tiež sa nemusíte báť aj krátkeho strihu, ale nie bez ofiny. A rovnako sa oblúkom vyhnite rozdeľovaniu vlasov v strede, lebo to vašu tvár urobí okrúhlejšou.

Podlhovastá tvár

Zdroj: xmag.me

Ženy s týmto druhom tváre pôsobia veľmi elegantne. Typickým znakom sú výrazné lícne kosti a ostrá ale zaoblená brada. Mali by ste sa vyvarovať extrémne dlhým vlasom, pretože takto zvýrazňujete svoju dlhú tvár. Rovnako to platí aj pri krátkom strihu. Ideálny je účes s vlasmi siahajúcimi po líca, krátke a bohaté, skvele vyzerajú aj kučeravé a vlnité vlasy. Ďalšou možnosťou je hustá ofina zastrihnutá až po obočie.

Trojuholníková tvár

Zdroj: xmag.me

Tento typ tváre sa vyznačuje širokou sánkou s užšími lícami a užším čelom. Pre tento typ tváre je vhodná ofina, ktorá by však nemala padať do očí. Čiže vám pristane učesaná na bok alebo prestrihaná na stred. Tieto strihy spôsobujú optickú ilúziu tvaru tváre, čo vyzerá jemnejšie a nechávajú tak vyniknúť črty tváre.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

17:10 Prázdniny Mr. Beana
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
15:50 Brácha za všechny peníze
17:45 Áno, šéfe! USA V.
18:45 Áno, šéfe! USA V.
17:05 Ako som prežil
18:10 Lovci pokladov
19:05 Lovci pokladov
17:05 Maxipes Fík
17:20 Máša a medveď I.
17:30 Cesta za pokladom
16:50 Maggie má plán
18:35 Princ Krasoň
20:15 Trojitá hrozba