Bežné starosti s vlasmi: Trápia vás lupiny, mastná hriva alebo malý objem?

08.10.2015 15:10 Preženu.sk Top trendy
Bežné starosti s vlasmi: Trápia vás lupiny, mastná hriva alebo malý objem? Zdroj: Thinkstockphotos
Máloktorá z nás je spokojná so svojou hrivou. Kvalita a hustota vlasov je síce daná génmi, ale mnoho vieme ovplyvniť aj správnou starostlivosťou. Niekedy stačí skutočne málo, aby bola vaša koruna krásy dokonalá.

Pri každom type vlasov sa dá vylepšiť kvalita. Základom je správa diagnostika, ktorú by mal urobiť odborník. Dôležitú úlohu zohráva nielen výber vlasovej kozmetiky, ale aj výber vhodných pomôcok. Nech už sa jedna o fén s ionizátorom  alebo kefu s mäkkými štetinami.

Niektoré ženy nemajú problémy s vlasmi. Zdedili husté a krásne vlasy, ktoré si nevyžadujú veľa pozornosti. Ibaže, ak patríte do skupiny, v ktorej sa intenzívne zaoberáte vašou korunou krásy, mali by ste sa o ne začať starať pravidelne. Ako teda postupovať?

Zdroj: Thinstockphotos

Ach, tie lupiny

Lupiny skutočne na kráse nepridajú. Za vznik lupín môže pribúdajúci stres, nezdravý životný štýl či používanie nevhodnej kozmetiky. Prvým krokom pri riešení problému je používanie špeciálnych šampónov a kondicionérov. Tie si poradia s prebytočným mazom a pokožku upokoja.

Zdroj: Thinkstockphotos

Volanie po výžive a regenerácii

Suché a poškodené vlasy sú hrubé, bez lesku a majú poškodené konce. Nielenže nevyzerajú veľmi pekne, zároveň sa uzlia a ťažko sa rozčesávajú. Vtedy potrebujú poriadnu dávku regenerácie. Perfektné sú vlasové oleje, ktoré sa dajú použiť po celej dĺžke vlasov alebo len na poškodené končeky vlasov.

Zdroj: Thinstockphotos

Mastné vlasy

Nadpriemerné  mastenie vlasov býva dôsledkom zlého výberu šampónu alebo aj inej vlasovej kozmetiky. O používaní prípravkov sa preto poraďte so svojím kaderníkom. Všeobecne platí, že na mastné vlasy platia šampóny s nízkym pH. V zložení by nemali byť sulfáty, minerálne oleje či silikóny. Odborníci tiež odporučujú vyhnúť sa kondicionérom a vlasy neoplachovať príliš horúcou vodou.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

10:50 Súdna sieň
12:00 NOVINY O 12:00
12:40 TOP STAR
10:50 Letecké katastrofy XIV.
12:00 Profesionáli II.
12:55 Simpsonovci IX.
10:35 Nákupné maniačky
12:00 VLCI
13:00 Ochrana svedkov IV.
11:10 Medzi nami zvieratkami
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Bob staviteľ XV. - XVIII.
10:50 Slunce, seno, erotika
12:45 Tankový prapor
14:15 Lagerfeld - důvěrné