10 prírodných metód, ktoré fungujú: Získajte biely a žiarivý úsmev!

09.06.2015 14:28 Preženu.sk Top trendy
10 prírodných metód, ktoré fungujú: Získajte biely a žiarivý úsmev! Zdroj: Thinkstockphotos
Žiarivý biely úsmev vás nemusí stáť celý majetok. Farba vašich zubov totiž závisí predovšetkým od toho, čo jete a ako si umývate zuby. Je načase začať to robiť správne!

Ku krásnym bielym zubom vám dopomôžu jahody, kokosový olej  či sóda bikarbóna, no existujú aj ďalšie veľmi účinné triky. A viete, aký odtieň je pre vás ideálny? „Aby boli zuby prirodzene biele, nie umelo, ich farba by mala zodpovedať farbe očných bielok,“ hovorí lekár Mervyn Druian pre Dailymail.

Prezradíme vám pár trikov od svetových dentistov, ako dosiahnuť prirodzene žiarivý biely úsmev. Vyskúšate ich aj vy?

Jahody sú prírodným bielidlom

Jahody môžu zanechať škvrny na vašom oblečení, na zuby však pôsobia celkom opačne. „Jahody obsahujú kyselinu jablčnú, ktorá môže prirodzene vybieliť vaše zuby,“ hovorí lekár Marques. Zároveň však varuje: „Nenechávajte jahody pôsobiť na vašich zuboch, môžete si tak poškodiť sklovinu.“

Slaná voda namiesto ústnej

Slaná voda pomáha nielen vybieliť zuby, ale aj udržať ďasná zdravé. Pridajte lyžičku soli do šálky s horúcou prevarenou vodou, nechajte vychladnúť a použite ju ako ústnu vodu.

Zdroj: Thinkstockphotos

Jedzte biele jedlo

„Čím belšie jedlo jete, tým belšie budú vaše zuby,“ hovorí Marques. Zvýšte príjem ryže, rýb, kuracieho mäsa a vyhnite sa potravinám plných pigmentu ako je repa, čučoriedky či mrkva.

Použite elektrickú kefku

„Elektrické kefky môžu odstrániť až o 70% viac povlaku ako ručné, pretože vďaka vibrovaniu a otáčaniu je tento spôsob čistenia zubov efektívnejší ako manuálny,“ hovorí lekár Marques.

Jedzte syry

Syr je ďalším skvelým jedlom, ktoré čistí a posilňuje vaše zuby. „Syr obsahuje vápnik a vďaka svojej štruktúre čistí zuby. Najlepšie sú tvrdé syry, napríklad čedar,“ hovorí lekár.

Zdroj: Thinkstockphotos

Kokosový olej

Pravidelné premieľanie lyžičky kokosového oleja v ústach pôsobí ako ochrana proti zafarbeniu. Nechajte ho pôsobiť tak dlho, ako je možné, ideálne 15 minút. „Kokosový olej odstraňuje baktérie a pomáha predchádzať povlaku a škvrnám na zuboch,“ hovorí lekár Marques.

Popcorn ako maškrta

Jedlá s ostrými hranami, ako je popcorn, sú známe ako „čistiace potraviny“. „Ostré hrany zo zubov odstraňujú baktérie,“ hovorí lekár. „Snažte sa, aby boli potraviny tohto typu v rámci konzumácie poslednými, ak nemáte možnosť umyť si zuby ihneď po jedle,“ dodáva.

Bozkávajte sa!

Bozkávanie zvyšuje produkciu slín, čo pomáha očistiť zuby od baktérií. Žuvačky takisto stimulujú produkciu slín, vyberajte si však zásadne tie bez cukru.

Zdroj: Thinkstockphotos

Jablká namiesto kefky

„Jablká sú považované za prírodné kefky na zuby. Konzumácia jabĺk je skvelým spôsobom čistenia zubov, ak ste na cestách či v práci a nemáte možnosť umyť si zuby,“ hovorí lekár.

Pomôžte si make-upom

Ak chcete, aby vaše zuby vyzerali belšie, používajte červený rúž s modrými odleskami. Práve tie „rušia“ žltkasté tóny na vašich zuboch, a tak bude váš úsmev žiarivejší.

Zdroj: Dailymail

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:55 Noviny TV JOJ
06:40 Krimi
07:25 Noviny TV JOJ
06:15 Ninja Factor USA IV.
07:00 Simpsonovci XVI.
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:20 TOP STAR
05:35 Nákupné maniačky
06:20 TIPOS INFO
05:20 Robošváb II.
05:45 Sherm a jeho mikróby
06:00 Tučniak Pecola
07:00 Maradona
08:45 Vánoční srdce
10:15 Phoebe v říši divů