Pristanú vám krátke alebo dlhé vlasy? Urobte si jednoduchý test!

18.05.2015 15:13 Preženu.sk Top trendy
Pristanú vám krátke alebo dlhé vlasy? Urobte si jednoduchý test! Zdroj: Pinterest
Mikádo, bob či lob je momentálne najväčším trendom vo svete účesov. Aj vy rozmýšľate, že si skrátite vlasy, ako to urobilo mnoho celebrít? Najprv si urobte tento test!

Túžite po zmene, no stále si nie ste istá, aký strih vlasov vám pristane najviac? Celebrít, ktoré sa rozhodli vymeniť dlhé lokne za kratší bob a jeho varianty, stále pribúda. Ak sa vám zapáčil tento trend a rozmýšľate nad tým, že ho budete nasledovať, najprv sa uistite, či je táto dĺžka pre vás to pravé. A ako to zistiť? Urobte si jednoduchý test!

Pravidlo 5 centimetrov

Či ste typ, ktorému pristane dlhá hriva alebo by ste mali zvoliť skôr kratší strih, zistíte veľmi jednoducho. Nepotrebujete radu kaderníka a ani nemusíte stráviť hodiny na internete, aby ste na to prišli.  

Zdroj: Profimedia

Trik, s ktorým prišiel John Frieda, využívajú mnohí vlasoví stylisti, aby v priebehu pár sekúnd určili, aký účes sa dotyčnej dáme hodí najviac. „Všetko je to o uhloch,“ hovorí Giles Robinson, vlasový stylista. „John študoval tváre a zistil, že uhol čeľustnej kosti dokáže určiť, komu pristanú krátke alebo naopak dlhé vlasy,“ hovorí stylista.

Ako to zistiť?

Na tento jednoduchý test vám postačí pravítko a ceruzka. Ceruzku priložte v horizontálnej polohe ku špičke brady. Potom umiestnite pravítko pod ucho, vertikálne. Dôležité je, v akom bode sa pretnú. Ak ceruzka na pravítku ukáže menej ako 5,5 cm, vaša tvár je stvorená pre krátke vlasy. Číslo väčšie ako 5,5 cm jasne hovorí o tom, že dlhé vlasy sú pre vás ideálnou voľbou.

Zdroj: Dailymail.co.uk

Takže nabudúce, keď budete obdivovať krátky bob alebo dlhú hrivu na niekom inom, spomeňte si na pravidlo 5,5 centimetra. Ak je vzdialenosť medzi najnižším bodom vášho ucha a špičky brady väčšia ako 5,5 cm, nechajte si dlhé vlasy, ak je číslo menšie, nemusíte sa báť zariskovať a zvoliť kratší účes, hoci aj celkom krátke pixie.

Zdroj: dailymail.co.uk

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

07:10 Dr. Dolittle 3
09:15 Kráľ Škorpión 3
11:30 Ľadové ostrie
07:25 Chytrák a dvaja spoločníci
10:20 Na krídlach lásky
12:45 VŠETKO ČO MÁM RÁD
07:25 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
08:25 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
09:40 Vraždy v Brokenwoode IV.
08:05 Okido I.
08:15 Viking Vicky
08:35 Máša a medveď II.
07:05 Vášeň mezi řádky
09:05 Perfektní prázdniny
10:55 Skoro dospělá