Pristanú vám krátke alebo dlhé vlasy? Urobte si jednoduchý test!

18.05.2015 15:13 Preženu.sk Top trendy
Pristanú vám krátke alebo dlhé vlasy? Urobte si jednoduchý test! Zdroj: Pinterest
Mikádo, bob či lob je momentálne najväčším trendom vo svete účesov. Aj vy rozmýšľate, že si skrátite vlasy, ako to urobilo mnoho celebrít? Najprv si urobte tento test!

Túžite po zmene, no stále si nie ste istá, aký strih vlasov vám pristane najviac? Celebrít, ktoré sa rozhodli vymeniť dlhé lokne za kratší bob a jeho varianty, stále pribúda. Ak sa vám zapáčil tento trend a rozmýšľate nad tým, že ho budete nasledovať, najprv sa uistite, či je táto dĺžka pre vás to pravé. A ako to zistiť? Urobte si jednoduchý test!

Pravidlo 5 centimetrov

Či ste typ, ktorému pristane dlhá hriva alebo by ste mali zvoliť skôr kratší strih, zistíte veľmi jednoducho. Nepotrebujete radu kaderníka a ani nemusíte stráviť hodiny na internete, aby ste na to prišli.  

Zdroj: Profimedia

Trik, s ktorým prišiel John Frieda, využívajú mnohí vlasoví stylisti, aby v priebehu pár sekúnd určili, aký účes sa dotyčnej dáme hodí najviac. „Všetko je to o uhloch,“ hovorí Giles Robinson, vlasový stylista. „John študoval tváre a zistil, že uhol čeľustnej kosti dokáže určiť, komu pristanú krátke alebo naopak dlhé vlasy,“ hovorí stylista.

Ako to zistiť?

Na tento jednoduchý test vám postačí pravítko a ceruzka. Ceruzku priložte v horizontálnej polohe ku špičke brady. Potom umiestnite pravítko pod ucho, vertikálne. Dôležité je, v akom bode sa pretnú. Ak ceruzka na pravítku ukáže menej ako 5,5 cm, vaša tvár je stvorená pre krátke vlasy. Číslo väčšie ako 5,5 cm jasne hovorí o tom, že dlhé vlasy sú pre vás ideálnou voľbou.

Zdroj: Dailymail.co.uk

Takže nabudúce, keď budete obdivovať krátky bob alebo dlhú hrivu na niekom inom, spomeňte si na pravidlo 5,5 centimetra. Ak je vzdialenosť medzi najnižším bodom vášho ucha a špičky brady väčšia ako 5,5 cm, nechajte si dlhé vlasy, ak je číslo menšie, nemusíte sa báť zariskovať a zvoliť kratší účes, hoci aj celkom krátke pixie.

Zdroj: dailymail.co.uk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

12:50 Titanic
17:00 V hlave
19:00 Krimi
15:50 "Šíleně smutná princezna"
17:45 Zrodenie Planéty opíc
20:10 Muž so železnou maskou
16:00 Vtierka Castle II.
17:00 C.S.I.: Kriminálka New York V.
18:00 C.S.I.: Kriminálka New York V.
16:05 Malý Elvis a priatelia
16:35 Sníček
16:45 Okido I.
15:05 Absurdistán
16:45 Můj šálek kávy
18:25 Poslední odkaz