Trápia vás kruhy pod očami? Odhaľte príčinu a odstráňte ju!

06.05.2015 16:57 Preženu.sk Top trendy
Trápia vás kruhy pod očami? Odhaľte príčinu a odstráňte ju! Zdroj: Thinkstockphotos
Opuchnuté viečka alebo tmavé kruhy pod očami. Každý z týchto neduhov má svoju príčinu, ktorú treba odhaliť.

Ak sa chcete navždy zbaviť opuchov a kruhov pod očami, treba odhaliť pravý dôvod ich vzniku a podľa toho s nimi bojovať.

Genetika

Dedičnosť je jednou z najčastejších príčin vzniku opuchov pod očami. Ak ste po rodičoch zdedili tenkú a veľmi svetlú kožu pod očami, pravdepodobne sa každý deň budíte s opuchnutými spodnými viečkami.

Zatočiť s nimi však nie je žiadna veda. Stačí dbať na to, aby ste spali minimálne 6 – 7 hodín denne. Najlepšia poloha spánku je na chrbte, s hlavou podloženou dostatočne vysokým a kvalitným vankúšom. Podporíte tak správnu cirkuláciu krvi a tekutín a zabránite opuchom pod očami.

Vek

Bohužiaľ, aj vek hrá veľkú úlohu pri vzniku tmavých kruhov pod očami. S pribúdajúcim vekom stráca vaša pokožka elasticitu, je tenšia a presvitajú vám drobné žilky. Prílišné slnenie navyše celý proces starnutia pokožky urýchľuje, obzvlášť, ak je tak citlivá, ako tá pod očami.

Riešením je v lete používať krém s dostatočným ochranným faktorom a ráno aj večer krém na oči, ktorý zodpovedá vášmu veku. Čím skôr po dvadsiatke s ním začnete, tým viac sa vám pleť v budúcnosti odvďačí.

Zdroj: Thinkstockphotos

Životný štýl

Fajčíte, radi ponocujete a nepoviete NIE slaným jedlám z fast foodov? Vášmu organizmu veľa radosti nerobíte, a tak sa vám „odmení“ (aj) opuchnutými viečkami.

Zatiaľ čo fajčenie urýchľuje proces starnutia kože, alkohol a soľ zadržujú v tele vodu, obmedzujú činnosť lymfy, kvôli čomu dochádza k opuchom nielen očných viečok, ale aj končatín. Riešenie je jednoduché – zmeňte svoj životný štýl! Znížte príjem soli a alkoholu a s fajčením skoncujte úplne.

Zlý spánok

Nedostatok spánku je jednou z najčastejších príčin kruhov pod očami. Niekedy však môžete spať aj 7 hodín denne a výsledok je rovnaký. Dôležité totiž nie je len to, ako dlho spíte, ale tiež počas ktorých hodín.

Váš spánok je najkvalitnejší približne do druhej hodiny ráno. Ak chodíte spať o polnoci a vstávate o siedmej, skúste namiesto toho ísť do postele už o desiatej a vstať hoci aj o piatej. Budete spať rovnaký počet hodín, no zobudíte sa bez kruhov pod očami.

Zdroj: Thinkstockphotos

Málo vody

Ako pri všetkom, aj v prípade kruhov pod očami je kľúčová správna hydratácia pleti. Čím dehydrovanejšia pokožka je, tým jednoduchšie sa poškodzuje a rýchlejšie starne. Dôsledne preto dodržiavajte pitný režim. Ideálna je, samozrejme, čistá voda. Ak si na večierku neodpustíte alkoholický drink, nezabudnite pridať nejaký ten pohár vody.

Zdroj: prozeny.blesk.cz

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

11:00 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
12:25 TOP STAR
10:30 DVOJIČKY
11:30 Áno, šéfe USA III.
12:25 NA CHALUPE
10:45 Nákupné maniačky
11:55 UHÁDNI MÔJ VEK
12:50 Hawaii 5.0 VIII.
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Kúzlovanie
12:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
11:10 Dvě svatby
12:50 12 darů do života
14:55 Hluboká voda