Účinné triky proti vráskam, ktoré nás naučili babičky

30.04.2015 14:27 Preženu.sk Top trendy
Účinné triky proti vráskam, ktoré nás naučili babičky Zdroj: Thinkstockphotos
Proces starnutia chceli spomaliť aj naše babičky, preto skúšali rôzne triky, ako to dosiahnuť. A niektoré z nich skutočne fungujú!

Možno je načase začať počúvať staré mamy, ktoré nám často dávajú dobre mienené rady. Ktoré z nich by ste si mali vziať k srdcu, ak chcete oddialiť príchod vrások, ako sa len dá?

Hydratácia je základ

Vaša babička možno nepoužívala termín „hydratácia“, ale určite ste od nej niekoľkokrát počuli, že sa máte „natrieť“. Či už idete spať, práve ste vyšli zo sprchy alebo budete vystavené mrazu, mali by ste sa natrieť vhodným krémom. Vysušená pokožka sa totiž ľahko podráždi, tvorí vrásky, je citlivá a dokonca sa na nej môžu robiť červené škvrny alebo ekzémy. Po každom kúpeli či sprche preto používajte telové mlieko a na tvár pravidelne nanášajte hydratačný krém.

Spite na chrbte

Tou najlepšou polohou spánku, ktorú môžete svojej pleti dopriať, je tá na chrbte. Jedine tak sa vám totiž nebudú robiť mimické vrásky od vankúša, ako keď spíte na boku alebo na bruchu. Máte strach, že na chrbte nezaspíte? Tak si aspoň zaobstarajte hodvábne alebo saténové obliečky, ktoré sú omnoho jemnejšie a k pleti šetrnejšie ako bavlna.

Zdroj: Thinkstockphotos

Pleť poriadne umývajte

Tým rozhodne nemyslíme, že by ste si mali tvár šúchať mydlom. Skôr sa od babičiek naučte trik, vďaka ktorému si každý deň z pleti jemne odstraňovali odumreté bunky. Tým nebolo nič iné, ako to, že si pravidelne umývali tvár mokrým uteráčikom alebo špongiou.

Jedzte zeleninu

Možno babička netušila, že zelenina (a obzvlášť zelená) je bohatá na antioxidanty a dokáže vám skvelo napumpovať pleť, zbaviť ju akné a dostatočne hydratovať. Určite však vedela, že je dobrá pre zdravie. Preto počúvnite starú mamu a doprajte si porciu zeleniny najmenej trikrát denne. Budete mať krajšiu pleť a ešte aj schudnete.

Zdroj: Thinkstockphotos

Vazelína na všetko

Popraskané pery, suché lakte alebo boľavé tvrdé päty? Na všetky tieto neduhy podľa babičiek platí obyčajná vazelína. Jednoducho suché miesto natrite tenkou vrstvou vazelíny a počkajte, kým sa vstrebe.

Nepite so slamkou

Aj vy milujete farebné koktejly ozdobené ovocím, ktoré s chuťou srkáte slamkou? Potom pre vás máme zlú správu. Práve pri tomto spôsobe špúlenia pier sa totiž podľa dermatológov veľmi ľahko tvoria vrásky okolo úst a na perách. Chcete sa im vyhnúť? Jednoducho pite rovno z pohára.

Zdroj: prozeny.blesk.cz

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

05:50 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
07:10 Dr. Dolittle 3
05:20 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:25 Chytrák a dvaja spoločníci
05:25 Staroveké proroctvo
06:05 Keď je pečenie umenie III.
06:35 Keď je pečenie umenie III.
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:10 S láskou, Rosie
07:05 Vášeň mezi řádky
09:05 Perfektní prázdniny