5 zlozvykov, ktoré výrazne škodia vašej pleti: Zbavte sa ich konečne!

28.04.2015 10:00 Preženu.sk Top trendy
5 zlozvykov, ktoré výrazne škodia vašej pleti: Zbavte sa ich konečne! Zdroj: Thinkstock
Všetky túžime po zdravej, krásnej a bezchybnej pleti bez vrások, pórov a vyrážok. Preto utrácame desiatky až stovky eur za kozmetiku, ktorá však často nie je riešením. Skúste najprv odstrániť vaše zlozvyky!

Akých zlozvykov, ktoré ničia vašu pleť, by ste sa mali zbaviť hneď teraz?

Čistíte si pleť mydlom

Mydlo, či už klasické alebo tekuté, je určené na umývanie rúk a s privretými očami na sprchovanie. Na čistenie tváre by ste ho však nikdy nemali používať! Mydlo má spravidla omnoho vyššie pH, ako je pH vašej pleti, takže ju dráždi a vysušuje. Výsledkom sú vrásky, suchá, začervenaná pokožka alebo naopak akné, ktoré je spôsobené tým, že sa pleť na obranu proti vysušovaniu začne nadmerne mastiť.

Zdroj: Thinkstockphotos

Pre rannú očistu pleti preto použite micelárnu alebo pleťovú vodu alebo vodu z kohútika, ak nie je príliš tvrdá. Na večerné čistenie a odličovanie voľte produkty, ktoré sú na to určené, teda najrôznejšie gély,  mlieka, vody alebo oleje.

Nenecháte vyrážky na pokoji

Jedným z najhorších a najčastejších zlozvykov pri problematickej pleti je vytláčanie vyrážok. Nielenže si tým poškodzujeme pleť a vytvárame drobné jazvičky, infekcia z vyrážok sa nám jednoducho rozšíri po celej tvári. To nespôsobí nič iné, než vznik niekoľkých nových. Preto vydržte, vyrážku zamaskujte korektorom a nechajte ju, aby zmizla sama.

Nesprávne odlíčenie

Aj keď sme tak unavené, že už ani nevidíme, ísť si ľahnúť neodlíčená je pre pleť tou najväčšou katastrofou. Pod zvyškami make-upu a celodenného nánosu prachu a špiny pleť nemôže dýchať, upchávajú sa póry a tvoria vrásky. Navyše je napríklad neodlíčenie riasenky veľmi škodlivé pre váš zrak. Aj nedostatočné odmaľovanie je problémom.

Zdroj: Thinkstockphotos

Či už používate čistiaci gél, odličovacie mlieko, micelárnu vodu alebo olej, vždy pleť ošetrujte tak dlho, až kým nie je vatový tampón úplne čistý. Na záver pleť nezabudnite dočistiť pleťovou vodou, aby ste mali skutočne istotu, že je vaša pleť dokonale odlíčená.

Tvár si chytáte rukami

Dotýkanie sa pleti v priebehu dňa je takisto veľmi častým zlozvykom, s ktorým by sme mali okamžite prestať. Zbytočne si tak stierame starostlivo nanesený make-up a tiež si po tvári rozotierame mastnotu a necháme pleť prijímať baktérie a nečistotu, ktoré sa nám v priebehu dňa nazbierajú na rukách. Šetrite si dotyky pre pleť na večer, kedy je vhodné ju premasírovať a počas dňa na ňu siahajte najmenej, ako sa dá.

Nepoužívate krémy

Možno vám vo vašom veku pripadá ešte (alebo už) zbytočné používať denný a nočný krém. Neošetrená pleť je ale schopná vstrebať omnoho viac škodlivín a ak ju vyčistíte, ale už nenatriete krémom, reaguje buď tým, že je suchá a citlivá alebo naopak produkuje viac kožného mazu, ktorý spôsobuje upchávanie pórov. Zaobstarajte si dva krémy podľa vášho typu pleti – jeden na deň a druhý na noc -  a pravidelne si nimi natierajte tvár. Vaša pleť bude rozkvitať a vy tiež.

Zdroj: prozeny.blesk.cz

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

05:50 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
07:10 Dr. Dolittle 3
05:20 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:25 Chytrák a dvaja spoločníci
05:25 Staroveké proroctvo
06:05 Keď je pečenie umenie III.
06:35 Keď je pečenie umenie III.
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Ruby z dúhy I.
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
05:10 S láskou, Rosie
07:05 Vášeň mezi řádky
09:05 Perfektní prázdniny