7 najčastejších chýb pri úprave obočia: Už žiadne nedokonalosti!

10.04.2015 14:31 Preženu.sk Top trendy
7 najčastejších chýb pri úprave obočia: Už žiadne nedokonalosti! Zdroj: Pinterest
Ak je oko oknom do duše, potom je obočie jeho rám. To, ako ho máte upravené, totiž môže vaše líčenie a vzhľad krásne podporiť alebo naopak zruinovať.

Vzhľadom na to, že v poslednej dobe je trendy husté, perfektne tvarované a dramatické obočie, dajte si záležať na tom, aby bolo skutočne dokonalé a vyvarujte sa týchto chýb.

Robíte väčšiu medzeru, ako je prirodzené

V snahe dokonale vytvarovať obočie sa môže stať, že ho „zarovnávate“ tak dlho, až vám nad koreňom nosa vznikne veľká medzera, čo vyzerá neprirodzene. Aj keď chcete dosiahnuť rovné linky bez trčiacich chĺpkov, pamätajte, že obočie by malo vždy začínať najďalej na úrovni vnútorného kútika oka. Ak začína ďalej, je to už príliš.

Snažíte sa trafiť farbu vlasov

Či ste si ponechali svoju prirodzenú farbu vlasov alebo ste sa rozhodli pre inú, vaše obočie by nikdy nemalo mať úplne identickú farbu. Ak ste brunetka, malo by mať o odtieň tmavšiu farbu, ako majú vaše vlasy. Ako blondína by ste dokonca mali zvoliť až o 2 – 3 odtiene tmavšiu farbu, či už ste prirodzene blond alebo nie. Čiernovlásky by si zase naopak mali vybrať o tón svetlejšiu ceruzku na obočie, aby celkový efekt nepôsobil príliš tvrdo. Vždy sa ale snažte o to, aby zodpovedal farebný tón.

Zdroj: Thinkstockphotos

Snažíte sa o dokonalý oblúk

Áno, za ideál krásy sa v prípade obočia síce považuje 45 stupňov, rozhodne to ale neznamená, že by ste sa ho mali snažiť dosiahnuť za každú cenu. Omnoho lepšie je vytrhaním prebytočných chĺpkov podporiť váš prirodzený oblúk, pretože to je ten, ktorý vám pristane najviac.

Trháte ho do zlej dĺžky

Obočie nemá byť ani veľmi dlhé, ani veľmi krátke. Začínať by malo najďalej pri vnútornom kútiku a končiť na priamke, ktorá spája stranu nosa s vonkajším očným kútikom. Tento bod jednoducho nájdete , keď si práve stranu nosa s očným kútikom spojíte pomocou ceruzky alebo štetca. Tam, kde ceruzka pretína obočie, by mal byť jeho koniec.

Zdroj: Thinkstockphotos

Pri líčení začínate obočím

Obočie je výrazným prvkom vášho make-upu, preto by malo byť finálnou bodkou za celkovým líčením. Ak s obočím pri nanášaní make-upu začínate, môže sa ľahko stať, že bude výraznejšie ako zvyšok líčenia alebo že mu naopak budete líčenie podvedome podriaďovať a nanesiete tak na seba zbytočne veľa make-upu. Nechajte si obočie na záver, len tak správne odhadnete, aké výrazné ho potrebujete mať.

Spoliehate sa na prírodu

Riadiť sa tým, aké obočie vám príroda nadelila, je síce tou najlepšou cestou, čo sa tvaru týka, menej šťastný nápad je však nechávať ho od prírody riedke. Ak nie ste majiteľkou prirodzene hustého obočia, investujte do ceruzky alebo púdru na obočie a chýbajúce chĺpky si jednoducho domaľujte tak, aby vám medzi tými pravými nepresvitala pokožka.

Zdroj: Thinkstockphotos

Spoliehate sa na make-up

Opačným extrémom je domaľovať si obočie ceruzkou alebo púdrom a nechať ho tak. Takto budete vždy vyzerať neprirodzene a tiež, že ste to prehnali. Pri líčení obočia majte vždy ľahkú ruku, stavte na jednotlivé ťahy, obočie nevyfarbujte! Nakoniec ho prečešte kefkou na obočie alebo nepotrebnou a starostlivo umytou kefkou zo starej špirály.

Zdroj: prozeny.blesk.cz

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

14:35 Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik
17:00 Neskrotná
19:00 Krimi
15:25 "Kam čert nemůže"
17:10 Áno, šéfe USA VI.
18:10 Áno, šéfe USA VI.
15:55 Policajti v akcii
16:55 Policajti v akcii
18:00 Klamári I.
16:30 Zatancuj si s Nely
16:40 Macko Uško
16:50 Hanička a Murko pre najmenších
14:55 Slunce, seno, erotika
16:50 Hluboká voda
18:45 Asterix a Vikingové