Spevnite si prsia bez plastiky: 3 tipy na dokonalý dekolt

Spevnite si prsia bez plastiky: 3 tipy na dokonalý dekolt Zdroj: Thinstockphotos
Postrehli ste, že vaše prsia už nie sú také pevné ako za mladších čias? Myslíte si, že to vyrieši už len plastická operácia? Vyskúšajte účinné tipy, ktoré vašim prsiam vrátia krásu a pevnosť!

Pokles prsníkov je prirodzený jav, ktorý sa pribúdajúcim vekom prejaví u každej ženy. Okrem veku sú rizikovým faktorom aj:

  • Tehotenstvo
  • Dojčenie
  • Menopauza
  • Rýchle chudnutie
  • Zlá podprsenka
  • Hrbenie sa

Každej žene záleží na tom, aby si svoju krásu udržala čo najdlhšie. Nestačí sa však starať len o pleť a vlasy. Treba venovať pozornosť celému telu, rovnako aj prsiam. Ak budete tieto tipy dodržiavať pravidelne, výsledky sa zaručene dostavia.

1. Posilňovanie prsného svalstva

Najvhodnejším športom, ktorý posilňuje prsné svalstvo je plávanie. Jednoduchých a účinných cvikov je niekoľko, ideálne je ich striedať a kombinovať. Zakúpte si malé činky, alebo použite malé fľašky s vodou, výborné sú aj kliky, krúženie paží, či šplhanie. Najdôležitejšie zo všetkého je precvičovať hrudník pravidelne, iba tak sa dosiahnete viditeľnú zmenu!  

Zdroj: Thinstockphotos

2. Kozmetická starostlivosť

Okrem bežného natierania sa telovým mliekom, môžete vyskúšať aj iné kozmetické metódy. Začnite napríklad domácou maskou, ktorá vám ošetrí a spevní pokožku. Postup je jednoduchý. Rozmixujte 1 menšiu ošúpanú uhorku, pridajte 1 žĺtok a 1 malú lyžičku hydratačného mlieka, alebo krému. Naneste na prsia a celú oblasť hrudníka a nechajte pôsobiť 20 – 30 minút. Nakoniec zmyte vlažnou vodou a dôkladne nakrémujte! Raz za čas si prsia premasírujte krúživými pohybmi. Pri masáži použite napríklad olivový olej. Pokožka sa úžasne prekrví a prsia budú krajšie a pevnejšie.

Zdroj: Thinstockphotos

3. Estrogénové potraviny

Aj mliečne hormóny obsiahnuté v mliečnych výrobkoch, môžu stimulovať rast pŕs. Obsahujú totiž vysoké množstvo tuku a kalórií, ktoré môžu zabezpečiť „hmotu“, potrebnú na rast prsníkov, najmä u veľmi štíhlych žien. Ďalšou vhodnou potravinou je sója a výrobky z nej. Rovnako aj fenikel je dobrým zdrojom látok podobných estrogénu. Využívajú ho aj dojčiace matky, pretože je nápomocný pri tvorbe materského mlieka a pomáha aj ku krajším prsiam. Naučte sa okrem čaju využiť jeho aromatickú chuť a vôňu aj pri dochucovaní vašich každodenných jedál.

Extra TIP

Okrem vyššie uvedených tipov, vyskúšajte ešte obľúbenú metódu celebrít. Vezmite si dve kocky ľadu a krúživými pohybmi prechádzajte po prsníkoch aspoň 2 minúty. Osušte sa, prsia nakrémujte a môžete si obliecť napríklad šaty s výstrihom. Pokožka dekoltu a pŕs sa krásne napne a prekrví.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

14:35 Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik
17:00 Neskrotná
19:00 Krimi
15:25 "Kam čert nemůže"
17:10 Áno, šéfe USA VI.
18:10 Áno, šéfe USA VI.
15:55 Policajti v akcii
16:55 Policajti v akcii
18:00 Klamári I.
16:40 Macko Uško
16:50 Hanička a Murko pre najmenších
17:00 Ovečka Shaun VI.
14:55 Slunce, seno, erotika
16:50 Hluboká voda
18:45 Asterix a Vikingové