5 tipov, ako využiť morskú soľ pre krásu: Zbavíte sa akné aj vrások

5 tipov, ako využiť morskú soľ pre krásu: Zbavíte sa akné aj vrások Zdroj: Thinstockphotos
Morská soľ je skvelým pomocníkom nielen do kuchyne. Osvojte si niekoľko tipov, ako ju využiť aj pre krajšiu, zdravšiu a mladšiu pokožku.

Je vynikajúcim zdrojom minerálnych látok, ktoré prospievajú pleti a dodávajú jej potrebné živiny. Začnite ju v starostlivosti o pleť a pokožku celého tela používať pravidelne a budete prekvapené jej účinkami!

1. Proti vráskam

Vďaka morskej soli si výborne prekrvíte pokožku, bude vyzerať zdravšie a pevnejšie. Je to ideálna cesta k pomalšiemu starnutiu a predchádzaniu vrások. Používajte ju ako pravidelný píling na čistú pokožku, zmyte teplou vodou a následne ošetrite kozmetikou, ideálna je prírodná s morskými výťažkami. Pleť sa vám odvďačí viac, ako pri používaní drahej kozmetiky.

Zdroj: Thinstockphotos

2. Na mastnú pleť s akné

Morská soľ má schopnosť čistiť upchaté póry a preto je vynikajúca aj pri mastnej pleti s tvorbou akné. Vyskúšajte ju pridávať do čistiacej masky na problematickú pleť, prípadne si vyrobte domácu masku a na záver pridajte lyžičku morskej soli. Nechajte pôsobiť 10-15 minút a opatrne opláchnite teplou vodou. Pleť následne ošetrite krémom. Morská soľ sa na problematickú pleť neodporúča iba v prípade, že máte zapálené miesta.

Zdroj: Thinstockphotos

3. Na detoxikáciu pokožky

Vychutnajte si dovolenkovú atmosféru doma v kúpeľni. Aspoň 1-krát do týždňa si spravte relaxačný kúpeľ, do ktorého pridáte 2 šálky morskej soli. Nielen že si oddýchnete, ale urobíte skvelú službu pre pokožku celého tela. Morská soľ pôsobí ako detoxikácia pokožky, vyčistí upchaté póry a koža zostane jemnejšia, pružnejšia a zdravšia. Nezabudnite sa po kúpeli dôkladne nakrémovať.

4. Ako píling celého tela

Píling pripravený z morskej soli môžete použiť na akúkoľvek časť tela. Rovnako ju ocení vaša tvár, ale napríklad aj zhrubnutá koža na lakťoch, či pätách. Takýto píling je jemný, vyčistí pokožku do hĺbky a zbaví ju odumretých častí. Vyskúšajte zmiešať napríklad hrubozrnnú morskú soľ s medom v pomere 1:4 (viac medu), zmes jemne premiešajte a naneste na akúkoľvek časť tela. Jemnými krúživými pohybmi premasírujte, môžete nechať aj krátko pôsobiť a následne zmyte teplou vodou.

Zdroj: Thinstockphotos

5. Na jemnejšie päty

Tento vynikajúci tip využijete najmä v blížiacom sa letnom období, keď začnete nosiť odhalené nohy v topánkach. Vyrobte si účinnú zmes z levandule, olivového oleja a morskej soli. Každý večer si ňou masírujte suché a drsné miesta. Ak budete zmes uchovávať v chladničke, vydrží vám na viac dní. Ak pridáte namiesto hrubozrnnej soli jemnú, môžete ju používať aj na upokojenie pokožky po holení.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

17:00 Neskrotná
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
15:25 "Kam čert nemůže"
17:10 Áno, šéfe USA VI.
18:10 Áno, šéfe USA VI.
16:55 Policajti v akcii
18:00 Klamári I.
19:00 Klamári I.
17:00 Ovečka Shaun VI.
17:10 Maxipes Fík II. - Divoké sny Maxipsa Fíka
17:20 Máša a medveď I.
16:50 Hluboká voda
18:45 Asterix a Vikingové
20:15 Na shledanou tam nahoře