Trápi vás padanie vlasov po pôrode? 3 tipy, ako získať hrivu snov

Trápi vás padanie vlasov po pôrode? 3 tipy, ako získať hrivu snov Zdroj: Thinstockphotos
Popri nadbytočných kilogramoch po pôrode, trápi väčšinu mamičiek aj rednutie a vypadávanie vlasov. Aj tento problém je riešiteľný, preto sa zbytočne nestresujte. Chce to najmä trpezlivosť a zmenu životosprávy.

Ženský organizmus zažíva po pôrode veľký nápor hormonálnych zmien. Ak sa pridá aj stres a únava, problém je na svete. Okrem postavy a pokožky sa situácia odrazí aj na vlasoch. Ďalším prvkom, ktorý vplýva na kvalitu vlasov, je hormonálna antikoncepcia, ktorá môže zvyšovať hladinu ženských hormónov v krvi. Ak budete dodržiavať zdravý životný štýl a problém s padaním vlasov sa nevyrieši do šiestich mesiacov, určite navštívte dermatológa.  

Tipy pre krásne a zdravé vlasy

1. Dopĺňajte si dostatok vitamínov

Dôležité sú najmä vitamíny skupiny B, vitamín E, vitamín A, zinok a železo. Vitamín C je nevyhnutný na vstrebávanie železa. Jeho nedostatok sa prejaví suchými a krepovitými vlasmi bez lesku.

Zdroj: Thinstockphotos

2. Stavte na prospešné potraviny

Ideálne je, ak si dostatočné množstvo vitamínov a minerálov doplníte prostredníctvom vhodnej stravy. Vo vašom jedálničku by určite nemali chýbať potraviny ako strukoviny, listová zelenina, losos, vajcia, chudé tmavé mäso, vajcia, ale napríklad aj rastlinný olej.  

Zdroj: Thinstockphotos

3. Nepodceňujte kozmetickú starostlivosť

Aj keď sa padanie vlasov po čase upraví, je dôležité venovať im aj zvýšenú starostlivosť. V lekárni vám odporučia špeciálne šampóny, prípadne prírodné liečivé vody, ktorými si pokožku hlavy môžete masírovať. Môžete vyskúšať aj recept starých mám a vlasy si pravidelne oplachovať žihľavovou vodou. Ak budete žihľavový čaj aj pravidelne popíjať, ocenia to nielen vlasy, ale aj vaša pokožka.

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE II.
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:15 Panelák
05:10 Profesionáli III.
05:50 NAŠI II.
06:25 ZÁCHRANÁRI
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
05:10 Síla naděje
07:05 Milosrdné lži
09:45 Z ulice na green