Trápi vás padanie vlasov po pôrode? 3 tipy, ako získať hrivu snov

Trápi vás padanie vlasov po pôrode? 3 tipy, ako získať hrivu snov Zdroj: Thinstockphotos
Popri nadbytočných kilogramoch po pôrode, trápi väčšinu mamičiek aj rednutie a vypadávanie vlasov. Aj tento problém je riešiteľný, preto sa zbytočne nestresujte. Chce to najmä trpezlivosť a zmenu životosprávy.

Ženský organizmus zažíva po pôrode veľký nápor hormonálnych zmien. Ak sa pridá aj stres a únava, problém je na svete. Okrem postavy a pokožky sa situácia odrazí aj na vlasoch. Ďalším prvkom, ktorý vplýva na kvalitu vlasov, je hormonálna antikoncepcia, ktorá môže zvyšovať hladinu ženských hormónov v krvi. Ak budete dodržiavať zdravý životný štýl a problém s padaním vlasov sa nevyrieši do šiestich mesiacov, určite navštívte dermatológa.  

Tipy pre krásne a zdravé vlasy

1. Dopĺňajte si dostatok vitamínov

Dôležité sú najmä vitamíny skupiny B, vitamín E, vitamín A, zinok a železo. Vitamín C je nevyhnutný na vstrebávanie železa. Jeho nedostatok sa prejaví suchými a krepovitými vlasmi bez lesku.

Zdroj: Thinstockphotos

2. Stavte na prospešné potraviny

Ideálne je, ak si dostatočné množstvo vitamínov a minerálov doplníte prostredníctvom vhodnej stravy. Vo vašom jedálničku by určite nemali chýbať potraviny ako strukoviny, listová zelenina, losos, vajcia, chudé tmavé mäso, vajcia, ale napríklad aj rastlinný olej.  

Zdroj: Thinstockphotos

3. Nepodceňujte kozmetickú starostlivosť

Aj keď sa padanie vlasov po čase upraví, je dôležité venovať im aj zvýšenú starostlivosť. V lekárni vám odporučia špeciálne šampóny, prípadne prírodné liečivé vody, ktorými si pokožku hlavy môžete masírovať. Môžete vyskúšať aj recept starých mám a vlasy si pravidelne oplachovať žihľavovou vodou. Ak budete žihľavový čaj aj pravidelne popíjať, ocenia to nielen vlasy, ale aj vaša pokožka.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

17:55 NOVÉ BÝVANIE
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:20 Slečna na stráženie
19:35 Profesionáli II.
20:25 Navždy v mojom srdci
18:00 Columbo
20:10 Kosti XII.
21:00 Kosti XII.
18:05 Požiarnik Sam IX.
18:25 Okido II.
18:35 Jojko oslávencom
16:50 Skleněné peklo
18:35 Mámy na nože
20:15 Bod zlomu