Ideálny rúž presne pre vás: Vyberajte si podľa vlasov, pleti a veku!

06.02.2015 16:50 Preženu.sk Top trendy
Ideálny rúž presne pre vás: Vyberajte si podľa vlasov, pleti a veku! Zdroj: Thinkstockphotos
Neviete, aká farba rúžu sa vám dokonale hodí? Odtieň vyberajte podľa toho, aké máte vlasy, podtón pleti a tiež podľa veku.

Poradíme vám, ako si vybrať ten správny rúž, ktorý by mal byť neodmysliteľnou súčasťou vašej kozmetickej taštičky.

Čiernovlásky

Brunetky si môžu dovoliť experimentovať s farbami ako je tehlovo červená, oranžová, čokoládová alebo s rúžmi s bronzovými odtieňmi. Ak však nie ste majiteľkou zubov bielych ako perličky, radšej siahnite po farbách, ktoré žltý nádych zubov opticky stiahnu. Vedľa rozhodne nešliapnete s chladnou červenou, ktorá bude v kombinácii s tmavými vlasmi pôsobiť sofistikovane.

Zdroj: Thinkstockphotos

Blondínky

K blondínkam odjakživa patril provokujúci červený rúž, ten však musí byť v chladných odtieňoch, ktoré majú modrý podtón ladiaci so svetlou pleťou nositeľky. Blondínky, ktoré stavia na fuchsiovú, ružovú alebo jahodovú, určite neurobia chybu.

Zdroj: Thinkstockphotos

Hnedovlásky

Ženy, ktoré majú tzv. „špinavý blond“ alebo svetlo hnedé vlasy, majú tú výhodu, že si môžu vyberať zo širokého spektra farieb rúžov. Pristanú im studenšie odtiene, ako je malinová, svetloružová alebo koralovo červená, ktorá je skutočne kráľovskou a predovšetkým univerzálnou farbou.

Zdroj: Thinkstockphotos

Ryšavky

Ryšavé dámy sú priamo stvorené pre výrazné rúže a rozhodne by sa im nemali vyhýbať. S neprehliadnuteľnou farbou vlasov krásne korešponduje malinovo červená či koralovo červená. Ak sú vaše vlasy skôr červené, hodí sa k nim tehlová a oranžovočervená farba.

Zdroj: Thinkstockphotos

Podľa tónu pleti

Svetlej pleti s ružovým nádychom pristanú zemité vínové a slivkové odtiene, rovnako ako jemné ružové farby s teplým podtónom. Dámy so žltkastým tónom pleti by mali voliť teplé odtiene s červeným, hnedým a oranžovým základom. Klasické studené a výrazné červené tóny pristanú najviac svetlej až bledej pleti s dokonale zamaskovanými nedostatkami.

Zdroj: Thinkstockphotos

Podľa farby pier

Nude alebo tehlový odtieň je potrebné vyberať podľa farby vašich pier - mal by jej byť čo najviac podobný. Zabudnite na rúže vo farbe korektora, ktoré vaše pery úplne „zneviditelnia“. Základom nahého líčenia je nájsť rúž, ktorý má farbu ako vaše pery, len o trošku „lepšiu“.

Zdroj: Thinkstockphotos

Podľa veku

Postupom veku strácajú naše pery prirodzené kontúry a mizne aj ich plnosť. Staršie dámy by si preto mali dať pozor, aby im výrazné tmavé rúže pery ešte viac nezužovali a nerozpíjali sa do drobných vrások okolo úst.

Zdroj: blesk.cz

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

22:50 Hudba ticha
01:30 Noviny TV JOJ
02:25 Periskop hore a dole
22:50 Noc je ešte mladá
01:00 NAŠI
01:40 NAŠI
22:00 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela IV.
00:20 Prison Break: Návrat
02:10 Myšlienky vraha VII.
23:45 Rozprávky z machu a papradia
00:00 Zabi nudu! II.
00:10 Ferdo Mravec
23:50 Příběh mého syna
01:55 Otcové a dcery
03:45 Příliš pozdě na loučení