Žena si zafarbila vlasy viac ako tristokrát: Pozrite sa, čo sa s nimi stalo!

Žena si zafarbila vlasy viac ako tristokrát: Pozrite sa, čo sa s nimi stalo! Zdroj: Dailymail
Viete, do akej miery škodí farbenie vašim vlasom? Ak to s ním nepreháňate, nemali by sa objaviť žiadne výrazné zmeny, no čo ak si vlasy zafarbíte viac ako tristokrát?

Dvadsaťosemročná matka Kellie Holloway z Winchesteru v mladosti experimentovala s farbami na vlasy, ktoré striedala jedna radosť. „Vlasy som si zafarbila asi tristokrát. Po tom, ako som s tým začala, sa z toho stala závislosť,“ priznáva Kellie.

Mladá žena pracovala ako asistentka v kaderníckom salóne, kde mala možnosť vyskúšať najrôznejšie farby na vlasy. A tak často menila účesy, každý druhý týždeň prišla s novým odtieňom a na vlasy si aplikovala množstvo vlasových produktov.

Strašné dôsledky farbenia

Príliš časté farbenie vlasov však malo za následok upchanie vlasových folikul, čo zabraňovalo ich rastu. Na hlave jej tak ostalo iba pár riedkych prameňov a početné lysiny. „Nenávidím svoje vlasy, sú príliš tenké a riedke. To je niečo, čo neočakávate v 28 rokoch. Je to strašné,“ hovorí nešťastná žena.

Zdroj: Dailymail

Kellie sa každé ráno snažila zakryť holé miesta na hlave pomocou náročného stylingu vlasov, ktoré jej ešte ostali. „Bola som si vedomá toho, ako moje vlasy vyzerajú a snažila som sa zamaskovať lysiny. Tento proces sa stal súčasťou mojej každodennej rutiny. Napriek tomu som nikdy z domu neodišla spokojná a celý deň som sa cítila ako odpad. Vždy som myslela na to, že to ľudia zbadajú,“ priznáva.

Zdroj: Dailymail

Vyskúšala takmer všetko

Keďže bola mladá matka zo svojho výzoru nešťastná, začala hľadať riešenie. „Vyskúšala som mnoho šampónov, kondicionérov, liečivé vody z lekárne, vitamínové tablety... Za tieto prípravky som vyhodila veľmi veľa peňazí a nič z toho nefugovalo,“ hovorí Kellie. Nečudo, že teraz experimentovanie s farbami hrozne ľutuje.

Posledným riešením, ku ktorému sa uchýlila, bolo vyhľadanie odborníčky Simone Thomas, ktorá takisto v minulosti trpela vypadávaním a stratou vlasov. „Absolvovala som už mnoho konzultácii ohľadom straty vlasov, ale nikdy som nemala pocit, že mi úplne rozumejú. So Simone to bolo celkom iné,“ hovorí Kellie.

Zdroj: Dailymail

Odborníčka sa nakoniec rozhodla pre liečbu Nioxinom, ktorý sa vmasíruje do pokožky hlavy. Tú regeneruje a omladzuje, čím sa vytvára dobrý základ pre rast silnejších a pevnejších vlasov. Kellie už onedlho začala pociťovať prvé zmeny. S novými vlasmi prišlo aj vyššie sebavedomie. „Cítim sa oveľa uvoľnenejšie. Okrem toho, teraz môžem oveľa viac času tráviť so svojím synom. Neexistujú slová, ktoré by dokázali vyjadriť moju vďaku Simone,“ hovorí Kellie pre Dailymail.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

05:50 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
07:10 Dr. Dolittle 3
05:20 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:25 Chytrák a dvaja spoločníci
05:25 Staroveké proroctvo
06:05 Keď je pečenie umenie III.
06:35 Keď je pečenie umenie III.
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:10 S láskou, Rosie
07:05 Vášeň mezi řádky
09:05 Perfektní prázdniny