Trápia vás ČIERNE BODKY? Zbavte sa ich natrvalo vďaka osvedčeným trikom

19.01.2015 15:52 Preženu.sk Top trendy
Trápia vás ČIERNE BODKY? Zbavte sa ich natrvalo vďaka osvedčeným trikom Zdroj: Thinkstock
Čierne bodky, teda upchané póry, trápia väčšinu z nás. Tam, kde zlyhali kozmetické prípravky, prichádzajú na rad osvedčené triky.

Na to, aby ste sa zbavili čiernych bodiek, nemusíte míňať peniaze na drahé kozmetické výrobky. Postačí vám pár vecí, ktoré sa určite nájdu aj u vás doma. Prezradíme vám pár trikov, ktorými raz a navždy zatočíte s upchatými pórmi.

Horúca voda a mydlo

Pomocou horúcej vody a mydla sa čiernych bodiek zbavovali už naše babky. Vyskúšajte to aj vy! Miesta s upchatými pórmi chvíľu opatrne oplachujte horúcou vodou, čím sa uvoľnia. Mydlo v tomto prípade slúži ako dezinfekčný prostriedok. Použite antibakteriálne alebo detské, aromatickým sa radšej vyhnite. A ako na to? Nechtami jemne prechádzajte po namydlenej pokožke, čím sa zbavíte nečistôt a odstránite čierne bodky. Netlačte však, aby ste si pokožku nepoškrabali.

Zdroj: Thinkstock

Zubná kefka a pasta

Aj zubná kefka a pasta sú účinné v boji proti nepekným čiernym bodkám. Je to jednoduché – na novú, nepoužitú zubnú kefku naneste zubnú pastu a tvár si opláchnite vodou. Krúživými pohybmi kefkou jemne čistite miesta s upchatými pórmi. Tento proces by mal trvať pár minút, potom tvár umyte vlažnou vodou. Čistenie opakujte trikrát do týždňa, až kým nedosiahnete vytúžený výsledok.

Zdroj: Thinkstock

Pomôže aj citrón

Schopnosť odstrániť čierne bodky má aj obyčajný citrón. Prerežte ho na polovicu a masírujte si ním postihnuté miesta. Dôležité je tento proces opakovať pravidelne, iba tak sa upchatých pórov zbavíte natrvalo. Budete však prekvapené, ako to funguje!

Nedostatky pleti jednoducho zamaskujete korektorom: Túžite po perfektnej pleti? Vyskúšajte šikovné triky s korektorom!

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

05:00 INKOGNITO
05:45 Krimi
06:05 Noviny TV JOJ
05:35 Prvé oddelenie II.
06:00 Súdna sieň
07:20 Prvé oddelenie
05:15 Súdna sieň
06:00 X Factor Veľká Británia XIV.
07:10 X Factor Veľká Británia XIV.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:15 Jobs
08:30 Příšerákovi
10:10 Bláznivé námluvy