Krása ženy má mnoho podôb: Umelkyňu fascinujú obézni ľudia!

Krása ženy má mnoho podôb: Umelkyňu fascinujú obézni ľudia! Zdroj: huffingtonpost.com
Zatiaľ čo väčšina ľudí považuje za pekné súmerné krivky, opálenú pokožku a štíhlu figúru, umelkyňa Kelli Jean Drinkwater hľadá krásu niekde inde. Fascinuje ju obezita a nedokonalosti ľudského tela.

„Chceme si uctiť krásne telá búrajúce konvencie, s ktorými sa denne stretávame v časopisoch, na bilboardoch, v televízii a v podstate všade inde,“ hovorí Drinkwater. Nesúhlas s tým, čo je vnímané za krásne a čo za škaredé, vyjadrila prostredníctvom fotografií, ktoré zobrazujú obéznych ľudí pri tanci v spodnej bielizni či v plavkách.

Spoločnosť posadnutá tukom

Kelli dobre vie, o čom hovorí, pretože ona sama je obézna. Umenie využíva ako nástroj na vyjadrenie svojich skúseností zo života v tučnom tele. Jej zbraňami sú predovšetkým humor a odvaha čeliť stereotypom, ktoré ovplyvňujú pohľad ľudí na obézneho človeka. „Som fascinovaná tým, ako je spoločnosť posadnutá tukom,“ hovorí svojrázna umelkyňa.

Zdroj: huffingtonpost.com

Kontroverzné umenie

Cieľom fotografií zobrazujúcich obéznych ľudí v pohybe, je, aby sa na ich telá začali ľudia pozerať inak. „Tieto fotografie znázorňujú skutočné telá v pohybe, vyjadrujú odvahu, pôvab a vášeň zároveň,“ hovorí Kelli pre Huffingtonpost.

„Naším cieľom je ukázať ľuďom zložitosť života týchto ľudí a vzťah k ich telu. Týmto spôsobom chceme napadnúť predsudky, ktoré máme vytvorené voči obéznym ľuďom,“ dodáva Kelli Drinkwater. Ako sa dalo čakať, fotografie vyvolali rozporuplné reakcie. A čo na ne hovoríte vy?

Ani tieto ženy v reklame neuvidíte: Ženské telá, ktoré nikdy neuvidíme v reklamách: No mali by sme!

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

15:30 Vražedné čísla
16:30 Dr. Dokonalý
17:30 NOVINY
14:55 Profesionáli III.
15:55 Simpsonovci IV.
16:25 Simpsonovci IV.
15:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
16:00 Vražedné Miami II.
16:55 Presne takto o rok
15:35 Zabi nudu!
15:45 Rozprávanie o víle Amálke
15:50 Dážďovečky
14:50 Blbec k večeři
16:55 Příliš pozdě na loučení
18:35 Životy svatých 2/2