Máte RIEDKE vlasy? Naučte sa to zamaskovať!

02.12.2014 17:10 Preženu.sk Top trendy
Máte RIEDKE vlasy? Naučte sa to zamaskovať! Zdroj: Thinkstock
Po krásnych a zdravých vlasoch túži každá z nás. Bohatú hrivu navyše milujú aj muži, no čo ak nám v tomto smere príroda nenadelila? Nevadí, riedke vlasy sa totiž dajú jednoducho zamaskovať!

Máte riedke vlasy? Základom by pre vás mal byť šampón, ktorý vlasy nezaťaží a nespôsobí ich rýchle mastenie. Ak ste ešte nenašli ten správny s ľahkou konzistenciou, nechajte si poradiť v lekárni alebo v kaderníckom salóne. Ale pozor! Zabudnite na gély, vosky a penové tužidlá. Vlasy vo vašom prípade zbytočne „pričapia“ k hlave a zlepia ich.

Správny strih

Nechajte si v kaderníctve poradiť, aký strih vám pristane. Všeobecne platí, že by mal byť prestrihaný. Upravovať by ste si ho mali nechávať pravidelne po šiestich týždňoch.

Neničte si vlasy

Ak máte vlasov málo alebo sú príliš tenké, chráňte ich. Vyhnite sa všetkému, čo vlasy ničí. Zabudnite na nešetrné farbenie, chemické trvalé či každodenné žehlenie a kulmovanie. To všetko vlasy oslabuje, spôsobuje ich vysušovanie a lámanie.

Zdroj: Thinkstock

Správna starostlivosť

Masky, kúry, zábaly. To všetko by ste mali aplikovať aspoň dvakrát týždenne. Skvelé sú napríklad za studena lisované oleje alebo masky obsahujúce biely kaviár, kolagén či koenzým Q10. Hlavne však voľte také, ktoré neobsahujú silikóny a vlasy nezaťažia. Nezabudnite ani na pravidelný príjem vitamínov v čerstvom ovocí a zelenine.

(1) Nodé S Šampón/Bioderma, (2) Body Luxe šampón/JOICO, (3) Oxygen & Moisture šampón/DOVE, (4) Posilňujúci šampón Densify/GARNIER Zdroj: Preženu.sk

"Kondicionér vlas uzatvára, takže ten treba aplikovať ešte predtým, než použijete masku, v opačnom poradí vlasy zaťažíte. Takže masku pred kondicionérom, inak nebude účinkovať. Na jemné vlasy je potrebné aplikovať špeciálnu radu, ktorá vlas na jednej strane hydratuje a na druhej dodá vlasu objem," prezradil skúsený kaderník a hairstylista Ján Molnár na tlačovej konferencii k starostlivosti nového špeciálneho radu starostlivosti o vlasy.

Najlepšie účesy

Stavte na kratší strih, dlhé vlasy sú pre vás nevhodné. Účes by mal byť precízny, zostrihaný odvrchu po celej dĺžke účesu. Jemná strapatosť mu dodá objem.

Krátky strih oživte asymetrickou cestičkou. Objem vlasom dodáte aj použitím okrúhlej kefy, cez ktorú ich vyfúkate. Mikádom, ktoré je v zadnej časti vystrihané nad krk a v prednej časti siaha približne ku brade, takisto zamaskujete riedke vlasy.

A aké sú najnovšie vlasové trendy? Dozviete sa TU: Popolavá blond a´la Marilyn je horúcim trendom: Kto si ju môže dovoliť?

Zdroj: blesk.cz

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

14:30 Vražedné čísla
15:30 Vražedné čísla
16:30 Dr. Dokonalý
14:55 Profesionáli III.
15:55 Simpsonovci IV.
16:25 Simpsonovci IV.
15:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
16:00 Vražedné Miami II.
16:55 Presne takto o rok
15:05 Ruby z dúhy I.
15:25 Strážca vesmíru Roger
15:35 Zabi nudu!
14:50 Blbec k večeři
16:55 Příliš pozdě na loučení
18:35 Životy svatých 2/2